Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкащина – 10-та у рейтингу популярності серед переселенців
04 червня 2015, 16:27 Друк

Найпопулярнішими областями серед переселенців є прикордонні території. Проте Черкащина займає середні позиції. 

На сьогодні на території області перебуває більше 13 тис. переселенців. За весь час на Черкащині проживали близько 15 тис. осіб. Частина людей виїхала в інші регіони або повернулася до дому. З них дітей – більше 2 тис., а пенсіонерів ‒ близько 5 тис. Про це повідомила Лариса Ходаковська, заступник директора Черкаського обласного контактного центру. З АР Крим на Черкащину переїхала 301 особа, майже 13 тис. людей – зі східних областей України. 

Від дзвінка й до поселення супроводжують переселенців працівники штабу, ‒запевняє Сергій Озеран, заступник начальника ДСНС України в Черкаській області. За його словами, у штабі працюють служби різних напрямків, які можуть допомогти вимушеним переселенцям: і працівники центру зайнятості, пенсійного фонду, медики, освітяни, соцзахист. 

‒ Центр зайнятості не просто бере на облік переселенців, а перепрофілюється відповідно до професій, за якими можна влаштуватися на Черкащині. Допомагають відкривати приватні підприємства та опановувати нові спеціальності. Працюють благодійні фонди, кошти для переселенців надсилають адресну, часто з-за кордону. Так, з Данії надійшло 274 тис. грн., ‒ зазначив Сергій Озеран. 

Болючим питанням залишається житло. Хто має можливість, той купляє. Але люди отримують тимчасове житло, а не постійне. Також на даний час немає шляхів для отримання кредиту для пільгових категорій. 

В обласному центрі вільне житло вже давно зайняли, тож приїжджих селять у районах. Проте, за словами Вадима Дровнікова, волонтера Фонду «Христос для всіх міст», їхня організація взяла у міста в оренду будівлю. З часом її зробили придатною для життя. Сьогодні там вже проживають три сім’ї та ще три планують переїхати. Проте Вадим Дровніков нарікає на байдужість міської влади. 

‒ На жаль, у вівторок під час сесії міської ради нам відмовили у питанні надання пільги на орендну плату цієї будівлі. Краще ж ці кошти витрати на ремонтні роботи. Але депутати нас не підтримали. Ми продовжуємо створювати умови для проживання, ‒ наголосив Вадим Дровніков.

Джерело: Новини Черкащини.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкащина – 10-та у рейтингу популярності серед переселенців