Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

70 мільйонів гривень виділили для завершення десятка довгобудів в області
09 червня 2015, 15:06 Друк

Орієнтовно десять довгобудів, що призначені в майбутньому суттєво поліпшити інфраструктуру області, отримають кошти з Фонду державного розвитку для добудови і введення в експлуатацію вже цього року. 

За повідомленням Черкаської ОДА, їх визначили як пріоритетні з 41 об’єкту, поданого на розгляд комісії облдержадміністрації щодо попереднього відбору програм для часткового фінансування Фондом. 

Члени комісії, в яку увійшли керівники низки Департаментів адміністрації, депутати облради, представники громадських організацій, неодноразово збиралися, аби зі всього переліку цікавих і перспективних пропозицій виокремити найважливіші, першочергові.

За представленням директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Романа Карманніка, всього для області на цей рік Державним фондом регіонального розвитку виділено близько 70 млн. грн. Їх і треба розподілити між претендентами, відібраними комісією. Кожен об’єкт директор Департаменту характеризував окремо, а присутні, після короткого обговорення, проставляли від 1 до 3 балів по шести визначеним критеріям у картках індивідуальної оцінки, зведених потім у загальну таблицю.

– Ми оцінювали проекти, виходячи з тих пріоритетів, які є в області та державі,– прокоментував роботу комісії її очільник, заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас.– Зокрема, це енергозбереження, екологічна безпека регіону та соціальна значущість об’єкту. Особисто я ставлюся з обережністю до вкладання грошей в будови, які на сьогодні потенційно підлягають оптимізації. Якби були кошти, ми б профінансували все, але змушені обирати.

Високу оцінку комісії отримали такі проекти: реконструкція очисних споруд міста Золотоноша, водозабірних свердловин для господарсько-питних потреб на Смілянському родовищі підземних вод, поліклініки КЗ Черкаська обласна лікарня облради під перенатальний центр, котельної в Чигирині, ділянки каналізаційного колектора очисної споруди міста Канева (в межах музею Т. Г. Шевченка), Черкаської обласної філармонії (яка експлуатується у недобудованому стані), водозабірних споруд у Христинівці, колектору у м. Сміла та гуртожитку в Маньківці під квартири для медичних працівників райлікарні.

Звичайно, висновки попередні.

– На сьогодні щодо багатьох об’єктів проводиться коригування проектно-кошторисної документації, отже кінцева вартість робіт, з огляду на підвищення цін, збільшиться,– пояснив Роман Карманнік.– Тому ті об’єкти, які стоять нижче в переліку, будуть витіснятися. Менш пріоритетні поступатимуться більш значущим.

Остаточне ж рішення прийме комісія Мінрегіонбуду, яка готуватиме і постанову Кабінету Міністрів України про виділення коштів.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин 70 мільйонів гривень виділили для завершення десятка довгобудів в області