Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Фігуранта черкаського скандалу вислали з країни за намагання організувати «третій Майдан»
10 червня 2015, 10:35 Друк

Українські ЗМІ повідомили про те, що Рустама Ташбаєва, організатора нещодавнього «третього Майдану» в Києві, СБУ вислала з України, повідомляє Прочерк з посиланням на сайт «Депо».

Нагадаємо, лютневе відвідання Черкас громадянином США Ташбаєвим, який називає себе «американським військовим експертом», завершилося скандалом: іноземець закликав усунення від влади Президента Петра Порошенка, а депутат обласної ради Любов Майборода звернулася до облуправління СБУ з проханням перевірити обставини візиту пана Ташбаєва до Черкас. Утім, тоді СБУ в діях «військового експерта» порушень не знайшла.

Рустама Ташбаєва затримали 8 червня вранці на Майдані Незалежності в Києві, де відбувалася акція протесту з вимогами розслідування злочинів проти Майдану, індексації соціальних виплат і скасування наявних тарифів на послуги ЖКГ. У ніч проти 8 червня на пікетувальників, що поставили на Майдані намети, напали невідомі в балаклавах. Народні депутати України Андрій Тетерук і Антон Геращенко висловили думку, що всі ці події були організовані Росією.

– Ця людина з’явилася в січні місяці, я навіть один раз з ним зустрічався, – розповів Антон Геращенко. – Мені ще тоді здалося дуже дивним, коли людина говорила про все і ні про що, я таких людей не розумію і не сприймаю. Він, до речі, через соціальні мережі виходив на більшість відомих блогерів, він спілкувався і з Семеном Семенченком, і з іншими людьми, але ніде він не знайшов підтримки... – зазначив Геращенко. – Коли відбувається ситуація, що починаються бої у Мар’їнці, у Росії розкидається інформація про багатотисячні мітинги й протести, потім з’являється група осіб з досить сумнівним минулим, я маю на увазі пана Ташбаєва. Все це показується ланками одного ланцюга.

Нагадаємо, в Черкасах Рустам Ташбаєв розповідав, що він родом із Ленінграда, в дитинстві жив у Черкасах та Житомирі. Мати – українка, батько – узбек. Пан Ташбаєв чомусь окремо наголошував, що зовсім не має російської крові (хоча у соціальних мережах він пише, що є росіянином). Навчався у Калінінградському вищому військово-морському училищі, але на третьому курсі відрахувався звідти. Працював у Німеччині, знов жив у Житомирі, де завів магазин автозапчастин. У 1990-х роках мав проблеми з правоохоронними органами, оскільки «не хотів платити їм грошей». У 1996 році виїхав у США, де живе у Феніксі (штат Арізона).

На сайті «Депо» зазначається, що Ташбаєв своїй сторінці у «Фейсбуці» почав писати про ситуацію в Україні лише з кінця вересня минулого року, а до цього він публікував фото з мотоциклами.

Позиціонує себе як аналітик американського консорціуму «Strategem», який нібито готує програму перенавчання Збройних Сил України, але в Інтернеті цей консорціум згадується тільки як місце роботи самого пана Ташбаєва.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Фігуранта черкаського скандалу вислали з країни за намагання організувати «третій Майдан»