Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Комендантська година, обшуки, заборона страйків – оприлюднено закон про правовий режим воєнного стану
10 червня 2015, 23:10 Друк

Документ опублікований у парламентській газеті "Голос України”.

Закон про правовий режим воєнного стану оприлюднений у середу, 10 червня, в парламентській газеті "Голос України”.

Згідно з текстом закону він набуде чинності на наступний день після дня його оприлюднення.

Відповідно до закону, "воєнний стан - це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб”.

У документі прописані заходи, які може приймати військове командування спільно з військовими адміністраціями для встановлення правового режиму воєнного стану. Вони, зокрема, можуть встановлювати посилену охорону важливих об'єктів національної економіки та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, вводити особливий режим їхньої роботи, запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб, використовувати потужності і трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності для потреб оборони, примусово відчужувати майно, яке перебуває у приватній або комунальній власності, вилучати майно держпідприємств для потреб держави.

Крім того, військове командування та військові адміністрації можуть вводити комендантську годину, а також "інтернувати (примусово поселяти)" громадян інших держав, які загрожують нападом або здійснюють агресію проти України. Вони також можуть обмежувати свободу пересування громадян, перевіряти документи, а в разі необхідності, здійснювати огляд приміщень, речей, вантажів, службових приміщень та житла громадян, забороняти проведення масових заходів (страйків, зборів та акцій) порушувати питання про політичні партії та громадські об'єднання, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності України, підрив безпеки і зміну конституційного ладу.

В умовах воєнного стану військове командування та адміністрації можуть регулювати роботу підприємств і телекомунікацій, поліграфічних підприємств і видавництв, забороняти торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними речовинами, алкогольними напоями; установлювати особливий режим у сфері виробництва та реалізації ліків, до складу яких входять наркотичні засоби.

Крім цього, військове командування та адміністрації можуть вилучати у громадян, які перебувають на території областей, в рамках якої ведуться бойові дії (крім громадян, які самостійно або у складі добровільних об'єднань висловили бажання захищати територіальну цілісність і безпеку держави та в установленому законом порядку повідомили про своє існування Збройні Сили України), вогнепальну зброю та боєприпаси, холодну зброю, а у підприємств, установ і організацій також навчальну та бойову техніку, вибухові, радіоактивні речовини і матеріали, сильнодіючі хімічні та отруйні речовини.

Можуть також встановлювати для фізичних та юридичних осіб військово-квартирну повинність з розквартирування військовослужбовців. Крім цього, на час залучення працюючої особи до виконання трудової повинності поза місцем її роботи за трудовим договором за нею після закінчення виконання таких робіт зберігається відповідна робоче місце (посада).

Йдеться, крім іншого, і про право військового командування та адміністрацій про розгляд питання діяльності політичних партій, громадських об'єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

Джерело: Кореспондент.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Комендантська година, обшуки, заборона страйків – оприлюднено закон про правовий режим воєнного стану