Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Ткаченко розповів чигиринцям як та навіщо об’єднуватись громадам
11 червня 2015, 17:24 Друк

10 червня Юрій Ткаченко провів зустріч з громадою Богданового краю з питання формування на добровільній основі об’єднаних територіальних громад. 

В ході обговорення поданого на розгляд громади проекту плану об’єднаних громад Чигиринщини (цим планом передбачено три територіальні громади – Чигиринська, Медведівська, Трушівська) були надані роз’яснення з різних проблемних питань.

Серед питань, що турбують чигиринців, виділені наступні:
     - чи можна об’єднатися в одну Чигиринську територіальну громаду, хоча при цьому буде порушена вимога щодо дотримання транспортного забезпечення (віддаленість сіл від адміністративного центру не більша ніж на 20 км);
     - як вирішуються земельні питання (чи матимуть змогу громади самостійно розпоряджатися землею, якими законами це передбачено);
     - які саме управлінські функції залишаються за державою, які повноваження матиме об’єднана громада;
     - які повноваження залишаються у старости;
     - на конкретних прикладах показати, як покращиться надання адміністративних послуг для населення;
     - скорочення штату сільських рад – з одного боку, створення територіальних органів міністерств в адмінцентрах територіальних громад (набір нових службовців) – з другого: в чому полягає суть економії і вигоди;
     - багато інших.

– Сьогодні всі розуміють, що треба йти вперед. Запропонована адміністративно-територіальна реформа – один з перших кроків. Так, об’єднання – непросте питання, саме тому ми їздимо по всій області, вивчаємо думку «знизу», чуємо ваші пропозиції, чекаємо вашої ініціативи. Наразі мова йде про те, що треба на онові ваших рішень змоделювати територію всієї області, і вашого району, зокрема. Моделювання – це не кінцевий результат. Як і перспективний план. Це – лише напрямок руху та наочні приклади того, що отримають об’єднані громади, - зауважив Юрій Олегович. - Громади мають повне право пропонувати свої варіанти, корегувати ці моделі. Але слід пам’ятати, що метою реформи є наближення послуг для людей і виділення додаткових коштів на розвиток громад. Проте, додаткові надходження з державного бюджету передбачені тільки в разі об’єднання.

Директор обласного офісу реформ Наталія Даньковська надала роз’яснення щодо методики формування спроможних територіальних громад і перелічила ті повноваження і зобов’язання (відповідальності) об’єднаних громад, які передбачені законодавством.

В ході обговорення «в цілому» громада району підтримала проведення реформи і висловилась «за» об’єднання. Пропонована модель з трьома громадами Чигиринщини розглядається як перспективна. Проте, в сільських громадах продовжується її обговорення.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Ткаченко розповів чигиринцям як та навіщо об’єднуватись громадам