Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Причини масово бджолиного мору з’ясовуватиме спецкомісія
12 червня 2015, 14:50 Друк

Комісія в складі представників Департаменту агропромислового розвитку ОДА, екологічної інспекції, ветеринарної медицини та УМВС в області виїде на Драбівщину, аби визначити та передати на експертизу перелік можливих отруйних речовин, через які було знищено понад 200 бджолосімей.

Подія трапилась на минулому тижні в м. Драбів та декількох селах району, зокрема: Перервинці, Митлащівка, Свічківка, Погреби. Тоді до Драбівського РВ УМВС у Черкаській області звернулись із заявами та колективними зверненнями обурені жителі району.

Це питання, поміж інших, було винесено на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля.

– 8 червня за вищезазначеним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 251 КК України (Порушення ветеринарних правил), – повідомив під час засідання в.о. начальника УГБ УМВС України в Черкаській області Сергій Коваленко. – На початку досудового розслідування працівниками міліції було проведено огляд місць подій, опитані потерпілі, очевидці та місцеві жителі. Ветеринарною службою відібрано зразки бджіл для встановлення причини їх загибелі. Продовжити ж справу допоможе безпосередньо результат проведеної експертизи на склад речовини, що стала причиною отруєння.

Водночас заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини області Віктор Маламуж сказав, що нині зразки для дослідження відправлено до Центральної лабораторії в Київ. Однак тамтешні фахівці просять надати приблизний перелік отруйних речовин, що були використані. Це дозволить зробити точний аналіз.

– Очікуємо, що результати роботи членів комісії, які виїдуть на місце події, допоможуть з'ясувати, чим саме оброблялися поля, а після проведення експертизи – визначити відповідальних за скоєне правопорушення власників відповідних територій, – констатував Віталій Коваль.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Причини масово бджолиного мору з’ясовуватиме спецкомісія