Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Дорожнє покриття Тясминської дамби відремонтують доки не довелося перекривати шлях
15 червня 2015, 13:24 Друк

Голова Чигиринської райдержадміністрації Володимир Клименко провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході роботи якої розглянуто питання про незадовільний стан дорожнього покриття Тясминської захисної дамби.

Гідротехнік Тясминської захисної дамби Віталій Буряченко поінформував про те, що Тясминська захисна система захищає від затоплення водами Кременчуцького водосховища заплаву річки Тясмин, районні центри м. Сміла, м. Чигирин та 24 населені пункти району. До однієї з її гідротехнічних споруд належить захисна дамба довжиною 1,9 км. По гребеню дамби прокладена дорога з асфальтно-бетонним покриттям, яка є технічно-експлуатаційною дорогою управління. 

- Варто зазначити, що гідротехнічні споруди (дамба та насосна станція) з часу їх побудови - 1961 рік. капітально не ремонтувалися, їх реконструкція не здійснювалась, - підкреслив Віталій Григорович. - Черкаське регіональне управління водних ресурсів на виконання рекомендації ІГІМ УААН України щодо необхідності проведення ремонту дороги і земляного полотна гребеня захисної дамби впродовж 2010-2015 років не було спроможне виконати в повному обсязі ремонтні роботи через відсутність державного фінансування на зазначені капітальні вкладення. На виділені з бюджету кошти, у 2012 році частково були виконані ґрунтові роботи та відремонтовано лише 50 м дорожнього полотна мосту дамби. На решту запланованих необхідних робіт кошти не виділялися.

З часу відкриття перевантажувального терміналу TOB СП «НІБУЛОН» по дамбі продовжується рух великовантажного та великогабаритного автотранспорту, який здійснює перевезення зернових та олійних культур для зберігання та відвантаження їх на відповідний річковий транспорт.

Таким чином, рухомий склад автотранспорту завдавав і продовжує завдавати непоправної шкоди даній гідротехнічній споруді, і як наслідок в результаті основних і деформаційних навантажень на водоскидну насосну станцію, міст та дамбу призводить до ще більш небезпечного аварійного стану.

Управлінням УМВС України в Черкаській області (співробітниками Управління ДДІ спільно з представниками філії «Чигиринський райавтодор») було проведено додаткове обстеження ділянок дороги Канів-Чигирин-Кременчук в межах Тясминської захисної дамби, з категоричним висновком: «Встановлено, що проїзна частина дамби (протяжністю 1300 м) на даний час знаходиться в край незадовільному стані. По ширині проїзна частина становить 7 м, із яких 1 м - грунт між залізобетонними плитами. Більшість залізобетонних плит пошкоджені, узбіччя знаходиться в незадовільному стані».

 Начальник філії Черкаського ДЕД ДРП №4 Микола Ткаченко поінформував присутніх про те, що ямковий ремонт дороги на Тясминській захисній дамбі проводився в 2003 році. З кожним роком стан дороги погіршується. Якщо перекрити рух по Тясминській захисній дамбі, потік автотранспорту необхідно буде спрямувати по об’їзній дорозі через села Стецівка, Галаганівка та м. Чигирин. На вищезазначених дорогах є три мости, які не витримають навантаження великовагового автотранспорту. Та й пропускна спроможність самих доріг невелика. До того ж житлові будинки розташовані впритул до дороги, великий потік великовагового транспорту може спричинити їх руйнування. Необхідно в найкоротші терміни вирішувати питання ремонту дороги на Тясминській захисній дамбі.

 Директор філії в с.Вітове ТОВ СП «НІБУЛОН» Сергій Прибиш повідомив про те, що на даний час по дорозі Тясминської захисної дамби автомобілі ТОВ СП «НІБУЛОН» майже не їздять. Водночас потік через дамбу великовагового транспорту інших підприємств збільшується з кожним роком. Тож, питання ремонту дороги, потрібно вирішувати негайно. Він запевнив, що товариство готове брати дольову участь в придбанні будівельних матеріалів на ремонт автомобільної дороги протяжністю 1300 м., яка проходить по гребню Тясминської захисної дамби та залучити власних спеціалістів для виготовлення кошторисної документації на проведення ремонтних робіт. 

В ході виїзного засідання даної комісії, під час якого відбулося обстеження автомобільної дороги, що проходить по гребню Тясминської захисної дамби, були визначені першочергові заходи щодо термінового ремонту дорожнього покриття дамби.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Дорожнє покриття Тясминської дамби відремонтують доки не довелося перекривати шлях