Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Російському найманцю, якого судять у Черкасах, загрожує довічне ув’язнення
16 червня 2015, 15:38 Друк

Він приїхав заробити грошей, але, схоже, отримає термін. У Черкасах на лаві підсудних опинився 35-річний громадянин Росії, який воював за самопроголошену "ЛНР". Йому світить від 15 років до довічного терміну. 

Гучний стаття, гучна справа. Але в залі суду лише журналісти та 5 осіб конвою. На лаві підсудних перебуває 35-річний громадянин Росії.

Юрію Марчукову інкримінують участь у терористичній організації "ЛНР". Йому світить від 15 років до довічного терміну. Це вже третя спроба почати розгляд справи по суті, то виявилося, що адвокат зайнятий, то перекладача не було. Підсудний насилу розуміє українську.

– Поки ми вирішуємо питання про призначення справи до розгляду і про продовження запобіжного заходу. Поясніть йому, будь ласка.

Він приїхав в Україну взимку з Іркутської області. Сторінка Юрія Марчукова в соцмережі "Однокласники" буквально рясніє фотографіями з передової.

Спершу служив у батальйоні "Привид", потім перейшов до отамана Козіціна. А затримали Марчукова в Черкаській області в березні цього року, коли він поїхав до дівчини, з якою познайомився в тій же соцмережі. Ось уривок з його допиту в СБУ.

– Я приїхав туди, мені гроші потрібні були, в інтернеті з реклами вичитав.

– Скільки обіцяли?

– Ну, по інтернету було написано 100 доларів в день. У Ростові нам вже сказали 2000 рублів в день. Коли я приїхав в Центральне, мені дали зброю!

– Яку?

– АК-74, чотири магазини до нього та дві гранати.

Засідання переривається вже через 20 хвилин після початку.

"Фактично вина мого підзахисного підтверджується по якимось певним фотознімками з Однокласників. Все. Більш наявних доказів немає в справі", – заявив адвокат підсудного Олексій Кузьмінський.

Доказів – з лишком, парирує представник прокуратури. Але до початку суду розголошувати їх не будуть.

Ледве судді йдуть на нараду, між підсудним і обвинувачем починається перепалка. Марчуков доводить, що невинний. Мовляв, не те, що ваша Надія Савченко.

– Я не знаю, з чим взяли вашу Савченко. По телевізору показують. Озброєна, там вона на передовій лінії була!

Але, на відміну від Надії Савченко, Марчуков своїй батьківщині схоже, не потрібен.

"Ми повідомляли в Російське посольство про факт затримання даної особи їх громадянина. Їх реакції не було жодної протягом 4 місяців", – заявив державний обвинувач у справі Вадим Коломієць.

Після наради судді відправили справу на дорозслідування. А ось запобіжний захід змінювати не стали. Наступного засідання суду Марчуков чекатиме в Черкаському СІЗО.

Джерело: Подробности.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Російському найманцю, якого судять у Черкасах, загрожує довічне ув’язнення