Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Двох черкаських айдарівців відзначили нагородами «Холодний Яр»
24 червня 2015, 12:35 Друк

За звитягу та сміливість Богдана Гаркушу та Віктора Давидова нагороджено почесними відзнаками «Холодний Яр». Обидва служать у батальйоні «Айдар». Нині на реабілітації в Черкасах.

Із бійцями голова Черкаської ОДА зустрівся особисто. Про обох, каже, не раз чув від їхніх побратимів. А тепер випала нагода нарешті познайомитися.

 – Те, що в нас тут, на Черкащині, спокійно, – заслуга, зокрема, й цих хлопців, – заважує Юрій Ткаченко. – Вони мають величезну силу волі, безстрашні. І Богдан, і Віктор показують решті, як треба любити свою Україну. Це в них у кожному слові, у кожній дії. І хочеться зробити все можливе, щоб їх підтримати. Нинішні відзнаки є символічним віддзеркаленням боротьби України за незалежність. І ці бійці, як ніхто, їх заслуговують. Вони не називають себе героями, а ми повинні. Бо саме вони нині стоять між війною та миром.

Обидва айдарівці до війни були підприємцями. Воювати пішли добровольцями. Богдан із позивним Дарій уже не раз дивився в очі смерті, але щоразу повертається на передову. Нині він в обласному центрі реабілітації учасників АТО. Тут бійця виходжують після нового поранення, яке він дістав під час операції із затримання двох ГРУшників. У перервах між боями Дарій ще й допомагає тяжкохворим дітям.

 – Ми знаємо, для кого там стоїмо, як складно не було б, – каже Богдан. – Хочемо передати нашим дітям сильну, квітучу, незалежну Україну. Ту, яку ми отримали від своїх батьків 24 роки тому, в тих же кордонах. І нам важлива підтримка рідних, близьких, держави, просто небайдужих людей. Дуже приємно отримати цю відзнаку саме з рук очільника області. Я знаю, як він переймається потребами бійців і як допомагає нам.

Для Богданового побратима боротьба за Україну розпочалася ще на Майдані. Опісля Віктор Давидов допомагав наводити лад у рідному Запоріжжі. Згодом боєць із позивним Давид на власному бусі вивозив переселенців із Донбасу.

 – Із часом зрозумів, що треба робити ще більше, тому пішов добровольцем в «Айдар», – переповідає командир взводу 1-ої штурмової роти батальйону. – Там було багато хлопців із Майдану, всі один одного знали. Окреме спасибі черкаським лікарям за те, що поставили на ноги не одного нашого бійця. Тутешній центр реабілітації має добру славу.

Обидва айдарівці ні на хвилину не сумніваються в перемозі над ворогом. І вже рахують дні, коли знову повернуться на лінію вогню. Мовляв, хто, як не вони.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Двох черкаських айдарівців відзначили нагородами «Холодний Яр»