Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Депутати ухвалили перспективний план об’єднання громад
26 червня 2015, 09:03 Друк

Перспективний план об’єднання територіальних громад сьогодні схвалила обласна рада. За це проголосували 67 депутатів. А ухваленню проекту передувало майже двогодинне обговорення в сесійній залі.

 Нинішній план різниться від представленого депкорпусу майже місяць тому. Його скорегували після зустрічей у районах. Їх зініціював голова Черкаської ОДА, аби громади сказали своє слово.

 – Однією із головних вимог Майдану був європейський вектор розвитку України, – наголосив під час свого виступу Юрій Ткаченко. – І без децентралізації влади це неможливо. Дехто стверджує, що коли на Сході триває військова агресія, то реформи не на часі. Я не згоден. Поки наші бійці боронять Україну ціною своїх життів, то в них у тилу лишається ворог, який нищить країну зсередини. Мовлю про корупцію. І цьому ганебному явищу якраз сприяє нинішня система територіальної організації влади.

 За словами очільника області, перспективний план об'єднання тергромад – це їхнє глобальне опитування. У нього й надалі можна вносити зміни. Однак зволікати з ухваленням плану й далі, каже Юрій Ткаченко, не можна було.

 – Ми вже маємо низку громад у Шполянському, Смілянському, Черкаському та інших районах, які готові до добровільного об'єднання, – пояснює обласний керманич. – І позбавляти їх цього права не можна. А решта хай вирішують: ніхто ж нікого примусово не об’єднуватиме, цей процес добровільний. А він уже запущений. І в цьому ми переконалися на зустрічах у районах. Я дякую голові обласної ради Валентині Коваленко, депутатам, керівництву районів, міст і сіл, обласній Асоціації сільських і селищних рад за конструктивну роботу. Дякую також опоненткам, які, не проголосувавши за проект на минулій сесії, дали нам можливість виконати роботу над помилками.

 Ухвалений перспективний план спрямують до Кабміну разом із пропозиціями змін до законодавства. Їх теж збирали за зустрічах у районах задля найефективнішого проведення адмінреформи.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Депутати ухвалили перспективний план об’єднання громад