Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринщина здатна забезпечити своїх пенсіонерів пенсіями лише на 30 відсотків
30 червня 2015, 12:06 Друк

26 червня голова Чигиринської райдержадміністрації Володимир Клименко провів засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглянуто питання наповнення бюджету Пенсійного фонду за рахунок зростання фонду оплати праці в районі, легалізації доходів громадян.

Як зауважила начальник управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі Оксана Філоненко, управлінням Пенсійного фонду України в Чигиринському районі за 5 місяців 2015 року залучено до бюджету Пенсійного фонду 21988,2 тис. грн. власних коштів, що становить 97,6 % планового завдання. Спостерігається позитивна тенденція збільшення власних надходжень до бюджету ПФУ проти відповідного періоду 2014 року - надходження зросли на 2542,0 тис. грн. (13,1%). Але забезпеченість власними коштами на виплату пенсій пенсіонерам району низька і становить 31,1%.

- Держава гарантує громадянам право на працю, яке визначене ст. 43 Конституції України і дає можливість заробляти собі на життя працею, яку особа вільно обирає або на яку вільно погоджується, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, а також право на належні умови праці, своєчасне отримання заробітної плати. Але не завжди ці гарантії дотримуються. Серед порушень трудового законодавства часто зустрічається неофіційне працевлаштування. Це зайнятість працівників на підприємствах, у підприємців без оформлення трудових відносин з метою уникнення сплати, пов'язаних з трудовою діяльністю, належних платежів до бюджету та Пенсійного фонду із суми заробітної плати. Найпоширенішим порушенням є виплата заробітної плати в «конвертах», тобто частина заробітної плати виплачується офіційно, відображаючись в бухгалтерському обліку, а частина сплачується готівкою без декларування цієї суми відповідним органам. Офіційна заробітна плата є навіть меншою за мінімальну, - повідомила Оксана Анатоліївна. - На сьогодні для кожного працівника є можливість дізнатись, яку офіційну заробітну плату відображає в звітності за нього роботодавець. За паспортними даними особи спеціаліст управління Пенсійного фонду в районі, на основі даних із Реєстру застрахованих осіб, надасть інформацію про заробітну плату, починаючи з липня 2000 року. Або ж є така можливість скористатися послугами web–порталу Пенсійного фонду, щоб самостійно дізнатися про свої офіційні доходи.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринщина здатна забезпечити своїх пенсіонерів пенсіями лише на 30 відсотків