Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Заклади культури на Черкащині чекають масові перевірки
03 липня 2015, 15:00 Друк

Після пожежі у театрі на Черкащині узялися за перевірку всіх велелюдних закладів. Їхню готовність до пожеж проінспектують, аби не повторили долю погорілого драмтеатру в Черкасах. Про це йшлося на засіданні обласного оперативного штабу. Там у деталях аналізували масштабну пожежу, що сталася два дні тому.

Тоді в театрі згоріла глядацька зала, повністю зруйновані перекриття між поверхами, обвалився й дах. Трьох рятувальників госпіталізували. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Нині триває слідство.

– Зрозуміло, що зараз діє мораторій на перевірки, але власники будинків культури, обласної філармонії абощо найперше зацікавлені в їхньому убезпеченні від пожеж, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тому вони звернуться з відповідними листами до рятувальників. Маємо повне розуміння з їхнього боку. Йдеться ж про життя людей. Це щастя, що на час пожежі в театрі було невелелюдно.

Органи пожежного нагляду востаннє перевіряли обласний драматичний театр ще два роки тому. Як доповів на засіданні штабу в.о. головного державного інспектора області з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, тоді виявили низку порушень.

– Під час пожежі в театрі не спрацювали системи пожежної сигналізації та дренчерного пожежогасіння, а також пожежні крани, – наголошує Анатолій Поєзнік. – Вони взагалі не були укомплектовані стволами та рукавами. Належним чином не спрацювала і протипожежна завіса. Бо встановлені колонки завадили опустити її до кінця. У 2013 році під час перевірки ми виявили низку недоліків у системі протипожежного захисту театру. Більшість не усунуті. Якраз із ними, зокрема, ми зіштовхнулися під час цієї надзвичайної ситуації.

Відтак очільник області доручив правоохоронцям і рятувальникам у цьому ретельно розібратися. Окрім того, фахівці мають визначити чіткі терміни, коли будуть обраховані збитки від пожежі та виготовлена проектно-кошторисна документація. Кошти на ремонт театру теж уже шукають.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Заклади культури на Черкащині чекають масові перевірки