Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У черкаських ВНЗ абітурієнтів чекають нововведення
06 липня 2015, 17:06 Друк

Про основні моменти, що стосуються початку вступної кампанії до ВНЗ та про проведення зовнішнього незалежного оцінювання у цьому році говорили сьогодні під час прес-конференції «ЗНО у Черкаській області: підсумки громадського спостереження».

На початку заходу координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО у Черкаській області Марина Макуха зазначила, що в цьому році українська мова та література набула більшої пріоритетності, окрім цього ті абітурієнти, яким під час вступу до ВНЗ необхідні були поглиблені знання з певного предмета, мали змогу скласти тести з математики, української мови та літератури з базового та поглибленого рівня знань. Поки що ці нововведення себе не дуже виправдали, адже дуже мало сьогодні ВУЗів України вимагають поглибленого рівня знань.

- Також абітурієнти відтепер мають складати пороговий бал (склав/не склав), який визначається експертною групою. Втілилася цього року ще одна рекомендація громадськості, адже тепер сертифікат дійсний лише один рік, це у свою чергу призвело до збільшення пунктів тестування до 35 (минулого року мали лише 28). Порадувало наших спостерігачів цього року і відсутність проблем із дисципліною. Якщо в попередні роки забувати документи та спізнюватися на ЗНО була майже тенденція, то у 2015 – це, скоріш за все, винятки із правил, — зауважила Марина Макуха.

Проректор з питань ЗНО та моніторингу якості освіти у Черкаській області Наталія Лісова повідомила, що ЗНО в Черкаській області цьогоріч здавало майже 9 тис абітурієнтів, обслуговувало під час ЗНО 1.5 тис освітян.

- По Черкаській області на ЗНО з’явилося 87 % абітурієнтів. Основна сесія ЗНО 26 червня вже закінчилась, зараз відбувається додаткова сесія для тих, хто з поважних причин не зміг здати ЗНО, — зазначила Наталія Лісова.

Підсумовуючи,  координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО у Черкаській області окреслила 3 основні нововведення, що стосуються початку вступної кампанії до ВНЗ.

- По-перше, вступна кампанія буде відбуватися не в три етапи, як було раніше, а в один етап. Друга особливість — це так звана пріоритетність заяв на вступ. Цього року абітурієнт при підготовці документів на вступ у ВНЗ, повинен вказати цифрами від 1 до 15, який навчальний заклад є більш пріоритетним для нього. І третій момент – це підрахунок балів. Тепер будь-який ВНЗ має право визначити вагу кожного предмету ЗНО або творчого конкурсу, надавши йому певний коефіцієнт. Тобто навчальним закладам надали можливість визначати, який предмет на ту чи іншу спеціальність є важливішим. Бал атестата зі школи теж враховуватимуть, причому його знову переводять у двохсотбальну шкалу. Однак вага атестата є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, — пояснила Марина Макуха.

Джерело: Вичерпно.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У черкаських ВНЗ абітурієнтів чекають нововведення