Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигиринських лісах стартував сезон «тихого» полювання і головного болю для лісівників
10 липня 2015, 10:50 Друк

Грибний сезон активно стартував на Чигиринщині. Навіть у будні в місцевих лісах велелюдно, а вихідними тут просто аншлаги, – констатують трушівські лісівники. Така любов до природи додає чимало клопотів та тривог лісівникам. 

Місцеві жителі з ентузіазмом користуються нагодою підзаробити, реалізуючи "улов" прямо на узбіччях траси. Гості теж залюбки їдуть на "тихе полювання" до чигиринських лісів.

Така любов до природи додає чимало клопотів та тривог лісівникам. І не лише через низьку культуру поведінки окремих "мисливців" та засмічування лісових масивів. 

– У пожежонебезпечний період найпопулярніші у грибників ділянки стають просто зоною ризику, – розповідає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр. – Адже недбале чи необережне поводження з вогнем, залишеним без нагляду, чи не повністю погашене багаття у хвойних лісах можуть швидко стати причиною загорання лісу.

Навіть сильні дощі рятують ситуацію ненадовго. Піщані грунти глибоко не пропускають вологу, затримуючи її на поверхні. На сонці вона швидко випаровується і вже за кілька днів дощовий "захист" зникає. Що вже говорити про тривалий спекотний період, – зауважують лісівники.

– Щоб привернути увагу гостей лісу до проблеми лісових пожеж було встановлено спеціальні застережні та роз’яснювальні аншлаги. Проте, на жаль, не всі відпочивальники дотримуються згаданих порад, – констатує головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергiй Перов.

Тож лісівники застерігають: в гонитві за дарами лісу – не забувайте дбати і про сам ліс. Адже з маленької іскри бувають великі пожежі. І лише спільними зусиллями та власною відповідальною поведінкою можна уберегти ліси від вогню. 

Повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигиринських лісах стартував сезон «тихого» полювання і головного болю для лісівників