Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Холодноярщині для дітей влаштували еко-містечко
14 липня 2015, 15:50 Друк

Цього року на Черкащині з’явився новий табір для відпочинку дітлахів. Розташоване в Холодному Яру еко-містечко готове прийняти на 12 днів дітей від 8 до 16 років, які хочуть відірватися від батьків, сучасних технологій і навчитися краще відчувати себе та навколишній світ. 

Щоб детальніше взнати про еко-містечко ми поспілкувалися з головою Черкаської молодіжної громадської організації "ІРІС" Катериною Осичнюк.

– Для нас головна подія цього літа: новий табір у Холодному Яру. Ми тривалий час ми збиралися влітку на лівому березі Дніпра поблизу Чеховки. У нас оздоровлювалися та займалися діти не лише з Черкас, але і з Києва, інших міст нашої країни та, навіть іноземці… Цього року ми побудували новий табір. Поблизу річки Тясмин і Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря (с. Чубівка, Черкаського району).

"Еко-містечко "ІРІС" створене для відпочинку та групових занять 48 дітей. Навіть коли ми ще придивлялися ділянку для будівництва, нас дуже привітливо зустріли місцеві жителі. Це місце наповнене силою та спокоєм. Спеціально спроектовані будиночки побудовані з екологічно чистих матеріалів. Ми подбали, щоб мінімізувати можливу шкоду завдану навколишньому середовищу: зацементували вигрібні ями у вбиральнях, звели до мінімуму використання в побуті джерельної води. Черкасці знають чорнявську воду і купують її з цистерн… Ми сортуємо сміття та по можливості направляємо його на вторинну обробку…

Діти їдять з глиняного посуду дерев’яними ложками страви скомбіновані нашим дієтологом і приготовані професійними кухарями переважно з продуктів придбаних у місцевих жителів.

Значну частину часу в містечку займають ігри. Саме в грі проявляється особистість. Саме через гру, дитина природно здобуває нові знання та навички…

– Кажуть ви забороняєте дітям брати з собою мобільні телефони, плеєри та будь-які гаджети…

– Так. Використання мобільних телефонів у зв’язці батьки-діти, дуже часто доходить до рівня "поводку" та не дає дитині стати самостійною. Можливість у будь-який момент порадитися з дорослим робить життя дитини більш комфортним, безпечним і мінімізує можливість помилки. Але помилки дуже важливі у формуванні особистості. Пращури казали "на помилках вчаться" і цей вислів не втратив актуальності. Так, краще на чужих, але вміння виправляти власні помилки безцінне. Усвідомлення, що не помиляється лише той, хто нічого не робить є основою ініціативності та проактивності. Саме на цьому ми робимо акцент.

Плеєри, електронні ігри дозволяють втекти від вирішення ситуації, зробити вигляд, що це не цікаво… Але так легко переконати себе, що з електронними приладами краще ніж з людьми… І на багато складніше, приймати виклики та жити в реальному житті, спілкуючись на пряму з людьми та реагуючи на потреби інших… Ми не даємо шансів втекти в он-лайн від реального світу.

– І батьки майже два тижні нічого не знають про життя своїх дітей, а діти не можуть поспілкуватися з батьками?

– Не настільки категорично.

По-перше, є батьківський день. У неділю, майже на "екваторі" зміни традиційно проводиться батьківський день. Це свято і для дітей і для батьків. Діти готуються до нього: наводять кращі порядки на території та в кімнатах, визначають в яку гру вони хочуть пограти тощо. Близько 11-ої приїздять батьки переважно власними автомобілями, щодо тих хто таких немає, ми шукаємо, хто має вільні місця та готовий взяти пасажирів. Спочатку загальне коло, потім екскурсія містечком, яку проводять діти для батьків… Після, гра, батьківське коло, на якому ми обговорюємо життя зміни, поведінку та тенденції групи. Обідаємо. Батьки спілкуються з дітьми та роз’їжджаються по домівкам.

По-друге, у разі потреби тренери можуть зателефонувати батькам особисто (контактні дані батьків обов’язково надаються при оформленні путівки), чи надати таку можливість дитині. Ну, і батьки, які переймаються за діточок, можуть зателефонувати мені особисто та взнати як ті почуваються.

Зрозумійте, наша мета не ізолювати батьків і дітей, а прибрати залежність від постійного контролю, який у більшості випадків надмірний і непотрібний.

– Як можна потрапити до вас у еко-містечко?

– Цього літа ми проведемо ще три зміни, які починаються 20 липня та 3 і 17 серпня. Зателефонуйте нашому адміністратору Марині за зручним для вас номером:

0472 56 34 40;

050 748-11-59;

068 68 424-58;

093 616-39-59, яка розповість вам детальніше про подальші дії. Медична довідка у нас вимагається лише від педіатра та епідеміологічне оточення, а ціни ми намагаємося тримати доступними…

Джерело: Прес-Центр


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Холодноярщині для дітей влаштували еко-містечко