Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Чигиринщині лісівники експериментують з декоративними рослинами
21 липня 2015, 16:29 Друк

Одним із напрямків лісогосподарського виробництва є вирощування декоративного посадматеріалу. У Чигиринському лісгоспі займаються цією справою 3 лісництва: Чорнявське, Чигиринське і Трушівське.

- Втім, базовим по декоративному напрямку планують зробити Трушівське лісництво, оскільки тут є всі умови для успішного вирощування та реалізації, - розповідає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр. 

Зважаючи на те, що у Трушівському лісництві немає рубок головного користування, під час лісокультурної кампанії тут дуже малі об’єми посадок. А територія розсадника складає майже гектар. Базовий лісорозсадник розташований у Чорнявському лісництві, тож у Трушівцях немає потреби вирощувати сосну для лісовідновлення. 

Окрім вільних площ, у Трушівському лісництві є можливість забезпечувати і достатній полив. Поряд з розсадником розташована свердловина та резервуари з водою. 

Вже другий рік поспіль місцеві лісівники активно займаються черенкуванням та експериментують з вирощуванням декоративних порід. 

- Минулого року черенкували в коробах, цього року вже побудували теплицю, в якій заклали перші черенки, - розповідає головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергій Перов. 

- У планах лісгоспу не лише наростити обсяги вирощеного декоративного посадматеріалу, а й суттєво розширити асортимент, - підкреслює Роман Фендюр. 

Нині, за його словами, основними покупцями такого товару є місцеві установи та жителі. Беруть переважно для озеленення адміністративних приміщень та садиб. 

Проте зі збільшенням видового різноманіття та обсягів, лісівники планують розширювати і ринок збуту. Зокрема, і за рахунок подорожніх, адже лісництво розташоване поблизу траси загальнодержавного значення. 

Джерело: Діловий регіон.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Чигиринщині лісівники експериментують з декоративними рослинами