Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

За добу на Черкащині знайшли більш як півсотні боєприпасів
21 липня 2015, 16:29 Друк

20 липня місцевими жителями Шполи, Катеринополя, Маньківки та Жашківського, Лисянського та Городищенського районів було виявлено 58 боєприпасів часів Другої Світової війни. 

Зокрема, у м. Шпола знайдено 3 артилерійських снаряди діаметром 85, 76, 152 мм та мінометну міну діаметром 82 мм часів Великої Вітчизняної війни.

У смт. Катеринопіль під час прокладання траншеї під водовод працівники відкопали артилерійський снаряд, згодом, коли місце дослідили сапери, було знайдено ще два. Загалом коло будинку було виявлено 3 артилерійських снаряди один діаметром 75 та два 122 мм.

У смт. Маньківка трактором під час роботи в полі було виорано 4 артснаряди часів Великої Вітчизняної війни калібру 76 мм.

Цього ж дня у лісових масивах трьох районів місцевими жителями було виявлено 24 артснаряди 76 мм, 4 з них неподалік смт. Буки, Маньківського району, 2 – коло села Будище, Лисянського району та 18 артснарядів калібру 76 мм було знайдено в лісі поруч із Городищем та ще 10 діаметром 88 мм часів війни.

Також цього ж дня у лісопосадці, поблизу с. Тинівка Жашківського району місцеві жителі натрапили на 5 мінометних мін діаметром 82 мм та 8 артилерійських снарядів калібру 76 мм були знайдені в селі Павлівка, неподалік від поля.

Частину знайдених боєприпасів було вилучено та знищено, інші вибухонебезпечні предмети найближчим часом піротехніками Управління будуть знешкоджені на спеціальному полігоні.

Всього у цьому році на території області виявлено та знищено 286 боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області звертається до всіх громадян та наголошує, що в разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні:

– припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

– організувати охорону небезпечного місця;

– не допускати сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули спеціалісти;

– ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет;

– не розпалювати багаття поблизу знахідки.

Пам'ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з "відлунням війни".


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин За добу на Черкащині знайшли більш як півсотні боєприпасів