Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

По бюрократії в земельних питаннях на Черкащині вдарили онлайном
21 липня 2015, 17:26 Друк

Надання однієї з найзапитаніших адмінпослуг – отримання витягу з Держземкадастру про земельну ділянку на Черкащині спростили. 

Як усе працює – особисто проінспектував у ЦНАПі Черкаського району очільник області Юрій Ткаченко.

Раніше ця послуга коштувала неабиякого терпіння громадянину, кажуть адміністратори. Треба було вистояти не одну чергу. Причому звертатися лише до певного ЦНАПу. Якщо земельна ділянка розташована у Вінниці, то черкащанину треба було їхати саме в тамтешній центр.

– Зараз громадянин може замовити й оплатити витяг із Державного земельного кадастру через публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру, – пояснює в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Азер Мірзоєв. – Причому в будь-якому ЦНАПі на території України. Черкащина першою у країні впровадила цей сервіс. Керівник області дав нам усім завдання – домогтися, щоби ЦНАПи справді працювали, а не були бутафорією. І ми зі свого боку докладаємо максимум зусиль.

Черкащанка Алла Руденко вже оцінила вигоди нового сервісу. Жінка має земельну ділянку в Тубільцях, а живе в Черкасах. Вона подала онлайн-заявку та вказала, що витяг хоче отримати в ЦНАПі Черкаського району. Потому через банківську картку сплатила за послугу потрібні 53 гривні.

– Я про цей сервіс почула від знайомих, – розповідає пані Алла. – Вирішила спробувати. І справді працює. На все про все пішов день, як і має бути. На свою електронку я отримала відповідь, що витяг уже готовий, можна забирати.

Цю онлайн-послугу голова Черкаської ОДА називає лише першим кроком. Наступні мають спрощувати життя інвесторам.

– Нам до снаги пришвидшити надання адмінпослуг і побороти бюрократію, – пояснює Юрій Ткаченко. – Як і навести лад у земельній сфері. На нещодавньому прийомі громадян до мене звернулися представники інвестора, який ніяк не може оформити землю, при цьому маючи у власності нерухомість, що на ній. Я дав завдання за день вирішити це питання. І отримав результат. Виявилося, що з півроку це питання стопорив чиновник із ОДА. Але все це має працювати в автоматичному режимі. Тому спільно з обласним управлінням Держгеокадастру ми вже відпрацювали дієвий механізм. А також підготували низку ініціатив до Кабміну та Верховної Ради, як у стислі терміни вирішувати інші земельні питання для інвесторів. Бо зараз однією з головних перепон для них є саме затяжна процедура оформлення земельних ділянок.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин По бюрократії в земельних питаннях на Черкащині вдарили онлайном