Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Початок роботи поліції та призначення Саакашвілі експерти назвали головними здобутками України за півроку
24 липня 2015, 16:18 Друк

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва презентував днями результати експертного опитування на тему «Політичні підсумки півріччя». Проводили його впродовж 17-22 липня.

Соціологи ставили собі за мету з’ясувати думку експертів щодо основних здобутків і невдач у внутрішній та зовнішній політиці України за першу половину 2015 року. Усього було опитано 43 експерти, серед яких – провідні українські аналітики та громадські діячі.

Як свідчать результати, серед позитивних подій першого півріччя. експерти найчастіше згадували початок реформи органів внутрішніх справ, зокрема роботу патрульної поліції, призначення М. Саакашвілі головою Одеської ОДА і успіхи у здійсненні реформи децентралізації. 

До найбільш помітних негативних подій експерти віднесли погіршення соціально-економічного становища країни та збройний конфлікт у Мукачевому. Водночас підписання других Мінських угод 12 лютого цього року експерти оцінили дуже неоднозначно:  відносна більшість експертів зійшлася на тому, що їх не можна безумовно віднести ні до категорії позитивних, ні до категорії негативних подій.

Згадуючи успіхи у внутрішній політиці більш предметно, експерти відмітили передусім початок роботи патрульної поліції, а також прогрес у сфері децентралізації, окремі успіхи в боротьбі з корупцією і, знову ж таки, призначення М. Саакашвілі. На зовнішній арені більшість експертів побачили збереження підтримки з боку країн Заходу і санкцій проти Росії в якості основних здобутків першого півріччя 2015 р.

Поза тим, неефективна боротьба з корупцією, на думку експертів, стала головною невдачею у сфері внутрішньої політики за цей період. Також із негативного боку вони відзначили зволікання з проведенням реформ, низку невдалих кадрових рішень і загострення конфліктів усередині коаліції. У зовнішній політиці найбільшою невдачею експерти назвали все ж таки підписання других Мінських угод та нездатність української влади виконати вимоги, необхідні для отримання безвізового режиму з ЄС.

Експерти доволі посередньо оцінили ефективність роботи трьох ключових органів влади протягом перших шести місяців 2015 р. Діяльність Президента отримала від них 5,1 бала (за 10-бальною шкалою),  у той час як Кабінет Міністрів і Верховна Рада здобули ще менше – 4,1 і 4 бали, відповідно.

Ключовими реформами, які потребують негайних зусиль української влади, експерти найчастіше називали судову реформу та реформу правоохоронних органів. Також багато фахівців рекомендували владі звернути увагу на податкову реформу та дерегуляцію, а також децентралізацію та реформу місцевого самоврядування.

Опитування було проведено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного Фонду  підтримки демократії (США).


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Початок роботи поліції та призначення Саакашвілі експерти назвали головними здобутками України за півроку