Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Лікарні Черкащини хочуть «підсадити» на комп’ютерні системи
29 липня 2015, 12:27 Друк

Менше канцеляршини, більше інформації. А ще - можливість швидко знаходити потрібні дані й оперативніше працювати. Усе це дозволяє інформаційно-аналітична система (ІАС) моніторингу та управління мережею закладів охорони здоров’я. Її вже презентували столичні фахівці на Черкащині.  

Така система дозволяє мати єдину базу: ліків, закупівель, медичних кадрів, пацієнтів, обладнання, процедур, послуг тощо. А відтак – і контроль за ресурсами галузі. Потрібну інформацію в ІАС можна знайти за лічені секунди, економити на папері та заощаджувати найцінніше – час лікарів.

Місцеві фахівці систему сприйняли з деякою обережністю й критикою. Мовляв, чи достатній буде захист внесених до цієї системи даних. Щодо цього ІАС вже перевірили в Службі безпеки України. Первинний рівень надання медичної допомоги в Вінницькій області послуговується саме такою системою. Ефективно та успішно.

- Кожен заклад бачитиме рівно те, що йому потрібно. Споживачами бази даних буде керівництво закладів та управлінь охорони здоров’я, - зазначає заступник директора Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Олег Найдан. – Нам не пропонують винаходити велосипед, а лише покращити існуючу систему й швидко реагувати на її зміни. Наприклад, щодо використання ліків.

Запровадження ІАС доречне й дотичне до створення електронного реєстру пацієнтів. Нагадаємо, на це Світовий банк виділив кошти. ІАС найперше мінімізуватиме канцелярщину. Розроблення її безкоштовне, а ось підключення платне.

- Ми об’їздили низку закладів на третинному рівні надання допомоги в області. І система вже працює, попри паперові носії, - наголошує радник голови Черкаської ОДА з медичних питань Михайло Лобас. - Якщо ми з ними будемо й надалі, то не те що до Європи не потрапимо, а повертатимемося в минуле. Вважаю, що найперше систему необхідно запровадити в обласному кардіоцентрі.

Так, електронний реєстр хворих на діабет та облік ліків для них у Черкаській обласній лікарні працює вже кілька років.

ІАС містить аналітичний модуль, який дозволяє оперативно подавати звітність до профільного міністерства. Для використання системи не потрібне додаткове обладнання й програмне забезпечення. Її розробники - ТОВ «Українська проектна система».

За інформацією прес-служби Департаменту ОЗ Черкаської ОДА.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Лікарні Черкащини хочуть «підсадити» на комп’ютерні системи