Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Лише 18% українців готові брати участь у акціях протесту – опитування
11 серпня 2015, 20:46 Друк

Майже всі українці відчули на собі наслідки фінансово-економічної кризи, але лише 18% готові брати участь у можливих акціях протесту. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного фондом Демініціативи ім. Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

Опитування показало, що 59% респондентів відчули на собі наслідки фінансово-економічної кризи "дуже відчутно", ще 37% - "певною мірою", і лише 2,3% опитаних не відчули жодної різниці.

Соціологічні служби для порівняння нагадали, що під час фінансово-економічної кризи 2008 року серйозні наслідки на собі відчули 33% населення, певні наслідки - 46%, не відчули жодної різниці - 16,5%.

Разом з тим 28% українців очікують на те, що в їхніх містах і селах можливі масові протестні виступи: 6% опитаних в цьому впевнені, 22% допускають таку можливість. При цьому більшість респондентів (60%) вважає такі дії малоймовірними або неможливими.

Найбільш протестні настрої відзначаються у жителів центральних (очікують протестів 38%), східних (30%) і західних регіонів (28%).

Проте особисто взяти участь у можливих акціях протесту висловили готовність лише 18% опитаних (4% "неодмінно" візьмуть участь у таких виступах, щойно вони розпочнуться, 14% - в них братимуть участь "швидше за все"). 67% українців не мають наміру брати участь у таких акціях.

Соціологи нагадують про те, що під час опитування, проведеного в січні 2015 року, готовність вийти на протести висловили 43% населення.

Відповідаючи на запитання про ставлення до самосуду, 12% опитаних зазначили, що "в наших умовах самосуд - єдиний спосіб покарати злочинців". Водночас 35% схиляються до думки, що самосуд неприпустимий, але в деяких випадках може бути виправданий. Категорично проти самосуду виступають 46% опитаних.

Соціологічне дослідження було проведено з 22 до 27 липня 2015 року, опитано було 2011 респондентів старших за 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Теоретична похибка вибірки - 2,3%.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Лише 18% українців готові брати участь у акціях протесту – опитування