Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині ліквідовуватимуть стихійні ринки щоб уникнути африканської чуми
17 серпня 2015, 15:15 Друк

Мобільні групи боротимуться зі стихійними ринками по області. Їх створять із правоохоронців, санепідеміологів, ветеринарів та інших фахівців. Таке доручення на регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дав голова Черкаської ОДА.

Цей захід, пояснює Юрій Ткаченко, задля убезпечення області від африканської чуми свиней. Бо саме на стихійних ринках продають м'ясо, якість якого ніхто не перевіряє. Окрім того, в області посилено працюватимуть лісівники. А в кожній районній державній лікарні ветеринарної медицини створені мобільні групи задля оперативного реагування на інформацію про можливе захворювання свиней на африканську чуму.

– Від минулої п’ятниці ветеринарна служба розпочала перевірки свинокомплексів, – зауважує обласний керманич. – Доти тривав мораторій. Також я доручив керівникам районів забезпечити просвітницьку роботу щодо африканської чуми свиней. А з керівниками господарств обговорити можливість викупу в населення поголів’я з відповідною компенсацією. Державна регіональна ветеринарна лабораторія створить резерв необхідного на випадок спалаху цієї недуги. Окрім того, я звернувся до Кабміну із пропозицією збільшити штрафні санкції за порушення санітарних умов у господарствах.

Натепер в області вже щеплено 222 тис. свиней від класичної чуми. Також тут провели 218 моніторингових досліджень біоматеріалів від домашніх свиней. Вірусу африканської чуми не виявили. Від нього, нагадаємо, вакцини наразі не існує. Водночас в Україні почастішали випадки зараження свиней африканською чумою. Вони зареєстровані вже в п’яти областях.

ДОВІДКА: африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих і здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). В Україні вперше цей вірус був зареєстрований у Запорізькій області у 2012 році.

Про це інформує прес-служба ОДА.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині ліквідовуватимуть стихійні ринки щоб уникнути африканської чуми