Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Видано книгу про черкаського генерала-легенду видали книгу
20 серпня 2015, 13:51 Друк

Новодрук «Генерал Момот. Наш МІФ» презентували в Навчальному центрі Держприкордонслужби України. Сьогодні загиблому виповнилося би 50 років.

Книгу про легендарного прикордонника написав черкаський журналіст Андрій Кравець. Каже: була готова ще у травні. Та тоді він зрозумів, що треба все переписати: щоби чтиво було цікавим бійцям на передовій, усім, хто знав чи бодай чув про Ігоря Федоровича.

– МІФ у назві книги – це його ініціали, – пояснює автор. – Ще малим Ігор Федорович видряпав це слово у під’їзді свого будинку. Але в його житті теж було чимало міфів, містичних збігів. Про це якраз є у книзі. Ігор Момот став легендою ще за життя. До книги ми пропонуємо закладку – в кольорах прикордонного стовпа. На ній мали бути цифри 1107 – та межа, якою завершилося життя Ігоря Федоровича. Але я вирішив, що краще вказати 1808. Тому що є межа, до якої його не було – до 18 серпня 1965 (дати народження). А сказати, після якої дати його не стало, не можна. Тому що він залишається в нашій пам’яті.

Книга про генерал-майора не біографічна. Хоч тут багато фактів із його життя. За розміром – «фронтова». Обкладинку й ілюстрації до неї створила полячка Беата Куркуль. А сам новодрук вийшов у свій за сприяння голови Черкаської ОДА. Юрій Ткаченко багато років товаришував із Ігорем Момотом.

– У кожної людини в житті є знакові люди, – каже очільник області. – Для мене таким був Ігор Федорович. Напередодні загибелі він написав мені серед ночі, що по них працював снайпер. Поранені четверо – один оршанецький. І ключова фраза була: «Вогонь вівся з боку Росії». Звідти їх уже через день накрили «Градом». Для мене Ігор Момот є прикладом у житті. Досі пам’ятаю всі його настанови.

Першими книгу про генерал-майора отримали його знайомі та колеги-прикордонники. Останні кажуть: повернулися живими завдяки Ігорю Федоровичу. І саме під його керівництвом, мовляв, стали воїнами-прикордонниками.

– Я вже прочитала книгу про свого чоловіка, – розповідає дружина Надія Момот. – Мені дуже сподобалася. Минув рік, а говорити про нього все одно тяжко. До речі, Ігор полюбляв читати міфи за життя. А тепер сам увійшов в історію.

Книги «Генерал Момот. Наш МІФ» розішлють по школах і ВИШах. А також їх передадуть на передову. Нагадаємо, багаторічний керівник Навчального центру Державної прикордонної служби України поліг у бою торік 11 липня. Тоді бойовики накрили «Градом» позиції українських прикордонників. Це трапилося на Луганщині. Генерал-майором Ігор Момот став посмертно. Це звання йому присвоїв Президент України Петро Порошенко.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Видано книгу про черкаського генерала-легенду видали книгу