Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Актори наполягають, що театр у Черкасах знищено у результаті підпалу, правоохоронці про причини мовчать
21 серпня 2015, 10:46 Друк

У Черкасах за півтора місяця слідчі так і не змогли з'ясувати причини пожежі в обласному драмтеатрі. Загоряння тоді почалося з третього поверху у глядацькій залі. Працівники театру всі, як один стверджують: був підпал. А от прокуратура іншої думки – коротке замкнення. 

Черкаський драмтеатр спалахнув посеред білого дня. І його не вдавалося загасити аж до вечора. Вогонь повністю знищив дах і глядацьку залу.

За півтора місяця директор театру показує глядацьку залу – точніше, те, що від неї залишилося. Володимир Осіпов каже: на щастя, протипожежна завіса врятувала робочу частину сцени та реквізитний склад. Інакше на театрі взагалі можна було б ставити хрест.

"Пожежі в історії театрів – вони всі починалися. Джерело було – сцена, оскільки там зосереджено все електромеханічне обладнання. Загоряння сталося на галерці, аж третього поверху з крісел", – говорить Володимир Осіпов, директор черкаського обласного музично-драматичного театру.

У театрі переконані – це підпал. В той день не було ані репетицій, ані спектаклів. Втім, офіційних висновків щодо причин пожежі правоохоронці досі не назвали. В обласній прокуратурі – тільки попередня версія.

"Це порушення правил протипожежної безпеки. Під час проведення у ході слідства експертиз установлено наявність короткого замикання в електричній проводці театру", – говорить Світлана Андрійченко, прес-секретар прокурора Черкаської області.

Та в прокуратурі чекають висновків ще однієї експертизи – вона, кажуть, може змінити версію слідства. А тим часом, театр руйнується. Приміщення заливають дощі, а ремонт навіть не збираються робити. На повне відновлення будівлі потрібна астрономічна сума – 83 мільйони гривень, – підрахували в обладміністрації. Поки що пообіцяли виділити з державного та місцевого бюджетів 20 мільйонів.

"Ну, ми повинні встигнути, зрозуміло, до холодів. Без проектно-кошторисної використання бюджетних коштів не можливо – це зрозуміло", – говорить Віталій Коваль, заступник голови Черкаської ОДА.

Проектно-кошторисну документацію чиновники планують затвердити до 1 вересня, а от роботи розпочнуть не раніше середини жовтня. Трупа театру бідкається: такими темпами зробити новий дах до холодів не встигнуть. А мороз та сніги завдадуть ще більшої шкоди.

Джерело: Подробности


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Актори наполягають, що театр у Черкасах знищено у результаті підпалу, правоохоронці про причини мовчать