Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринщина здивувала дітей зі сходу історією та привітними людьми
25 серпня 2015, 16:34 Друк

З Донбасу – в самісіньке серце козацтва. Для понад 50-ти дітей із зони АТО, які зараз відпочивають у санаторії “Україна”, громадські активісти організували екскурсію в Чигирин, Суботів та Холоднй Яр. Також діти скуштували справжню козацьку кашу та побачили тисячолітній дуб Максима Залізняка. Більше про поїздку – в матеріалі vikka.ua.

Добре відпочити та більше дізнатись про козаків. Саме про це мріяв Максим, їдучи на Черкащину. Екскурсію хлопець називає найкращим уроком історії у своєму житті.

– Козаки мені цікаві. Я сам, якби я жив у ті часи, я би став козаком. Вони були хоробрі, не боялись ворогів, захищали свої землі і були дуже сміливими. – На твою думку, зараз, в умовах війни, нам є чого повчитися в козаків? – Так. Відважності, дружбі, відданості своїй землі, – каже Максим, житель с. Стаханівка.

В музеї Богдана Хмельницького побачили унікальні знахідки тих часів та різноманітні види озброєння козацького війська. Опісля побували в Іллінській церкві в селі Суботові.

– Переслідували за мету, щоб вони побачили історичні пам’ятки, краще дізнались історію – не з підручників, а подивилися своїми очима, – відзначає Тарас Коломієць, підприємець.

– Сьогодні дуже цікавий день. Цікава екскурсія. Відпочинок такий, як я мріяла завжди. Дуже чарівний край. Природа не така як у нас і люди привітні, – каже Марія, жителька м. Сєверодонецьк.

Відвідали й урочище Холодний Яр. Там скуштували справжньої козацької каші.

– Головне, щоб кашу варити з душею і все вдасться. Ну і свіжі інгредієнти, – розкриває секрети куховар Іван.

Ці діти живуть в умовах бойових дій. У Насті війна забрала батька та бабусю. То ж дівчина зізнається: стільки позитиву, як на Черкащині, не бачила давно.

– Мне тут интересно. Многое тут узнала даже. Никогда не была на Западной Украине, – каже Настя, жителька м. Авдіївка.

– Дітям цим, які є “діти війни”, по-іншому їх назвати не можна, мають посміхатися, а не спати з думками про те, де їхня родина, де їхні будинки. Тільки таким чином вони можуть відволіктися від того життя, яке їх застало зовсім зненацька, – впевнена психолог Ірина Брик.

Наприкінці поїздки – справжнє здивування. Діти побачили тисячолітній Дуб Максима Залізняка, стовбур якого сягає майже 9 метрів в обхваті.

– Мета заходу – показати дітям, які приїхали буквально на декілька днів до центральної України наскільки цікава Україна, наскільки вона багатоманітна, наскільки вона запашніша і “смачніша”, – каже Володимир Гриценко, депутат міськради.

З хорошим настроєм та купою незабутніх вражень діти попрямували до санаторію.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринщина здивувала дітей зі сходу історією та привітними людьми