Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині вірянин напав на святого отця з ножем
28 серпня 2015, 12:16 Друк

Через суперечку на релігійному грунті на настоятеля Спасо-Преображенського храму УПЦ КП у Корсуні-Шевченківському отця Ростислава (Било) із ножем напав мешканець с. Каришна вірянин церкви УПЦ МП Михайло Лисенко і наніс йому вісім ножових ран в область голови і шиї. 

Про інцидент, який стався 12 серпня, розповів на своїй сторінці у "Facebook" корсунчанин, громадський активіст Олег Собченко:

"Прошу поширити. На фото – потерпілий отець Ростислав (Било), благочинний Корсунського району, настоятель Спасо-Преображенського храму УПЦ КП у Корсуні-Шевченківському. Цей злочин стався увечері 12 серпня 2015 року, спробу вбивства вчинив такий собі Михайло Лисенко, мешканець села Карашина. Будучи напідпитку вчинив напад на о. Ростислава та заподіяв 8 ножових колотих ран, 5 з яких у шию. 

Свідки злочину втрутилися та запобігли подальшому нанесенню ударів. Наступного дня працівники міліції вилучила у Михайла Лисенка ніж у крові та сорочку з плямами крові, попри це Лисенко заперечував свою причетність до злочину, затриманий не був в зв’язку нібито з "легкими пошкодженнями у потерпілого". 

Зараз має адвоката, дає покази, на волі… Інкримінують йому ті самі " нанесення пошкоджень легкого ступеня", отже, навіть після суду, в разі засудження йому загрожує лише штраф та (або) виправні роботи. Для цієї категорії населення це – як медаль, якою можна тільки пишатися перед "собутильниками"… Міліція та прокуратура зовсім не зацікавлені у перекваліфікації на тяжчу статтю, бо, мовляв "замах буде важко довести…", "пошкодження легкі…", "У нас дуже недосконалий та ліберальний кримінальний кодекс…", "суд не підтримає…" та таке інше...

Залишається тільки спитати – шановні правоохоронці – судді– прокурори, якщо вас раптом п’яне чмо почне штрикати ножем у шию, що ви будете думати– чи вас намагаються вбити, чи то комар куса?

… Для мене особисто це дуже морально важка справа, але коли тяжко вирішити , як далі бути, є одне просте правило: знаєш правду – не мовчи. Мушу повідомити одну важливу обставину – мотив злочину. До стану крайнього збудження п’яницю довела суперечка на тему релігії, адже будучи активним вірним церкви УПЦ МП Михайло мав до о. Ростислава цілком конкретні претензії, мовляв "не було тебе (о. Ростислава) – у Корсуні спокій був (тобто церква була одна-московська)" , "ти на моїй землі церкву збудував", а вже наносячи удари, він викрикував: "за Русь, за вєру праваславную!" Яку ненависть та нетерпимість у своїх вірних виховує московська церква , що у вірянина, який почасти виконував обов’язки паламаря, піднялася рука з ножем на священника?

 

Зараз дуже тяжко стримувати людей від настроїв вчинити самосуд (і не тільки з приводу цього злочину). Зупиняю себе та інших від таких намірів однією думкою – не для того точиться війна на Сході, щоб чинити тут самоуправство, проливати кров. Мусить бути законний та цивілізований спосіб покарання зла, доки не вичерпано всі можливості правосудного рішення , треба працювати в цьому напрямку. Які будуть думки?"


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині вірянин напав на святого отця з ножем