Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринці можуть розраховувати на безкоштовну правову допомогу
04 вересня 2015, 16:50 Друк

3 вересня відбулося засідання круглого столу «Безоплатна правова допомога – захист індивідуальних прав» за участю представників Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представників виконавчої влади Чигиринщини та партнерів, які надають різні види правових послуг, направлених на захист прав соціально незахищених категорій населення.

Директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Станіслав Скіць розповів про мету створення таких центрів на Україні, ознайомив з правовими підставами їх діяльності, цілями і завданнями.

- В липні цього року Міністерством юстиції України створено 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, метою яких є забезпечення доступу до кваліфікованої правової допомоги у цивільному й адміністративному процесах для цілої низки чутливих категорій громадян, таких як: малозабезпечені особи (чий середній місячний сукупний дохід сім’ї не перевищує двох прожиткових мінімумів), інваліди, учасники бойових дій (в тому числі учасники АТО із відповідним статусом та члени їх сімей), діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, біженці та інші, що мають право на безоплатну правову допомогу відповідно до вимог статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», - повідомив Станіслав Миколайович.

В Черкаській області наразі відкрито 4 місцеві центри – в містах Черкаси, Золотоноша, Сміла й Умань. Черкаський центр обслуговує м. Чигирин і Чигиринський район. І щоб дізнатися більше про види послуг даного центру, чигиринцям необхідно звернутися до громадської приймальні Чигиринської міської ради, Чигиринської райдержадміністрації, Чигиринської районної ради, Чигиринського районного управління юстиції або до сільської ради за місцем проживання. Також вичерпну інформацію можна отримати в «Юридичній консультації» Чигиринського економіко-правового коледжу.

За результатами розгляду документів, наданих особою, які підтверджують її відповідний соціальний статус, її буде забезпечено спеціалістом з числа адвокатів, які і нададуть громадянину безоплатну правову допомогу. В разі, якщо особа потребуватиме просто юридичної консультації чи роз’яснення законодавчих прав, її буде скеровано до відповідної правової установи, де вона безкоштовно зможе отримати необхідну інформацію.

Начальник відділу взаємодії з суб’єктами первинної правової допомоги Черкаського місцевого центру Наталія Соловей роз’яснила порядок звернення до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги і види правових послуг, що надаються ним. А це захист прав громадянина; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Після засідання круглого столу в райдержадміністрації представники Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписали Меморандум про співпрацю з керівництвом Чигиринського економіко-правового коледжу.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринці можуть розраховувати на безкоштовну правову допомогу