Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Вулицю у столиці перейменували на честь черкащанина
04 вересня 2015, 16:50 Друк

Рішенням Київради від 3 вересня було перейменовано 10 вулиць, які раніше мали «радянські назви», пише видання «Новое время».

Найбільш відомим стало перейменування вулиці Панфіловців на вулицю Добровольчих Батальйонів, адже саме там розміщене посольство Росії.

Для черкащан же особливе значення має найменування колишньої вулиці Горького на честь відомого політика і поета з Черкащини Анатолія Лупиноса.

Анатолій Іванович народився в 1937 році на Донеччині в родині черкащан, які втекли з сибірського табору. Після війни сім’я перебралася на Монастирищину, де Анатолій Лупиніс із золотою медаллю закінчив школу. З 1956 року і до самого падіння радянської влади Лупиніс був безкомпромісним борцем проти комуністичного режиму, багато разів потрапляв за ґрати – в радянських катівнях він провів загалом 23 роки.

Політичну діяльність Анатолій Лупиніс здійснював і в Черкасах, і на всеукраїнському рівні. Він став співорганізатором Асоціації «Зелений світ», українського Меморіалу, Народного руху України, Української національної асамблеї (згодом УНА-УНСО).

Помер у 2000 році, похований на Байковому цвинтарі в Києві.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Вулицю у столиці перейменували на честь черкащанина