Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Громадські аудитори перевірять Чигиринську міську раду
10 вересня 2015, 15:49 Друк

Громадські аудитори розпочали перевірки основоположних документів органів місцевого самоврядування Черкаської області. Під приціл потрапили Черкаська обласна рада та сім міських рад – Золотоніська, Звенигородська, Черкаська, Смілянська, Канівська, Кам’янська та Чигиринська. Аналіз на відповідність новому антикорупційному законодавству проводиться місцевими громадськими аудиторами у партнерстві з Центром політичних студій та аналітики. 

У липні-серпні цього року місцеві ради надали для аналізу регламенти своєї роботи, статути міст, регламенти роботи виконкомів, положення про роботи депутатських комісій та помічників-консультанів депутатів. Також досліджувані органи самоврядування інформували про особливості своєї публічності та підзвідності, дотримання гендерної рівності та відкритості доступності до своїх приміщень.

– На перше запит не всі ради надали необхідну інформацію – пояснює громадський аналітик коаліції «Прозорі ради» Сергій Слинько. – Доводилося довго комунікувати з більшістю, щоб отримати необхідні документи та дані. Попри прогресивне законодавство з доступу до публічної інформації деякі міські ради відмовлялися взагалі реєструвати наші запити та надавати інформацію на них. Інші давали символічні відписки. Тим не більше за півтора місяці вдалося отримати всі необхідні документи місцевих рад, що потрапили під моніторинг. 

На основі проведеної аналітики, будуть надані рекомендації місцевим радам для врегулювання розбіжностей між їх нормативно-правовими актами та законодавством України. Також буде рекомендовано врахувати певні успішні практики інших міських та обласних рад України. 

Проект у Черкаській області координує Сергій Слинько – голова правління Фундації «Паритет». Асистентом координатора є Олена Фюдр – голова Черкаської обласної організації «Народна довіра Черкащини». Їх організації представлені у Всеукраїнській коаліції «Прозорі ради». Коаліція відкрита до нових учасників. Для зацікавлених громадських організацій долучитися до діяльності коаліції необхідно звертатися до обласного кординатора за тел.: 0938633688, 0674731152 або на електронну скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Джерело: ПроВсе.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Громадські аудитори перевірять Чигиринську міську раду