Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигиринській міськраді з громадських експертів намагалися узяти плату за копію статуту міста
17 вересня 2015, 09:24 Друк

Громадські аудитори коаліції «Прозорі ради» звернулися до 8 місцевих рад Черкаської області про надання публічної інформації. Однак лише Черкаська міська і обласна ради вчасно надали запитувані дані. Міськради Золотоноші, Звенигородки, Сміли, Канева, Кам’янки та Чигирина проігнорували норми чинного законодавства. Про це інформує «Нова Доба».

Антирейтинг очолила Смілянська міська рада, яка навіть після довгих роз’яснень норм існуючого законодавства вирішила не виконувати законні вимоги аудиторів. В зв’язку з цим 15 вересня подано скаргу уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Реагування на скаргу має призвести до штрафування відповідальних працівників мерії.

З кінця липня 2015 ведеться аналіз на відповідність новому антикорупційному законодавству місцевими громадськими аудиторами у партнерстві з Центром політичних студій та аналітики. При отриманні інформації громадські експерти стикнулися з рядом порушень працівниками місцевих рад.

‒ Зокрема у Чигиринській міській раді тривалий час відмовляли реєструвати інформаційні запити наших експертів, – деталізує громадський аналітик коаліції «Прозорі ради» Сергій Слинько. – Запити були оформлені у відповідності норм чинного законодавства і подані в електронній формі. Підставою для відмови чигиринські можновладці вважали їх внутрішній документ, який дозволяв реєструвати вхідну кореспонденцію лише з особистим підписом заявника. При цьому в Законі «Про доступ до публічної інформації» чітко зазначено, що підпис має бути лише у випадку письмового подання запиту і електронна форма не передбачає підпису.

Зареєстрували запит лише після отримання від нас листа з юридичним обгрунуванням нашої вимоги та посилання на адмінвідповідальність.
Але згодом Чигиринська міськрада вирішила заробити на експертах і запропонувала виставити рахунок за копіювання статуту міста, посилаючись на відсутність його в електронній формі. Однак після роз’яснень та скарг посадові особи надіслали всю необхідну інформацію в електронному вигляді безкоштовно.

‒ Аналогічна ситуація була і в інших міськрадах районного значення, – продовжує громадський аналітик, – запити експертів реєстрували після довгих роз’яснень, а інформація видавалася дозовано скаргам експертів. Однак винятком стала Смілянська міськрада, від якої частину інформації офіційно не вдалося отримати. Прикметно, що інформація стосувалася порядку формування кадрового резерву для заміщення посад державних службовців і посад в органах місцевого самоврядування» та порядку оприлюднення на офіційному сайті ради декларацій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру депутатів міськради.

Учасники коаліції «Прозорі ради» звертають увагу, що ненадання запитуваних документів/інформації є незаконною і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що потребує реагування з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Це тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”

Відповідна скарга була подана до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У документі вимагається провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами Смілянської міської ради Черкаської області у зв’язку з ненаданням запитуваної публічної інформації/документів. Також – притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно не надали або надали неповну інформацію.

Довідково:

Проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування» реалізовується у Черкаській області Фундацією «Паритет» та Черкаською обласною організацією «Народна довіра Черкащини». Координацією проекту в цілому по Україні займається Центр політичних студій та аналітики. Метою проекту є зменшення корупційних проявів, шляхом приведення роботи місцевої влади у відповідність до норм чинного законодавства про місцеве самоврядування. Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигиринській міськраді з громадських експертів намагалися узяти плату за копію статуту міста