Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Нова поліція Черкас: головні заяви Авакова
21 вересня 2015, 16:35 Друк

Сьогодні в Черкасах почали приймати анкети у нову патрульну поліцію. Відкривати конкурсний відбір приїхав особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Ресурс Vikka.ua публікує головні заяви міністра щодо нової поліції.

Про терміни появи поліції

Зараз набираємо 200 осіб. Потім будуть тести, співбесіда. 30 листопада почнуться навчання. Закінчення – лютий. Думаю, тоді вже поліцейські вийдуть на вулиці Черкас. Складнощів у наборі немає. Ми вже напрацювали процедуру. Тому тут лише питання у силах, ресурсах і бажанні. До кінця року усі обласні центри буде охоплено. Думаю, до кінця березня в усіх містах запрацює патрульна поліція. Далі буде дорожня поліція, що замінить ДАІ на трасах, нові дільничні, нова кримінальна поліція, нові слідчі...

Про шефа черкаської поліції і великий конкурс

Поки що кандидати немає. Скоріше за все, в нас буде така філософія по набору нової поліції Черкас, якої ми дотримувались і щодо інших міст. Ті поліцейські, що отримали досвід у Києві, Одесі, Львові, Харкові, хто відповідно себе проявив, прийдуть у черкаську поліцію скоріш за все на посаду шефа патрульної поліції і зможуть розгорнути тут процес. Опісля буде ввімкнено процес ротації і ліфтів, коли будуть підніматися ті люди, що себе проявили. У нас, наприклад, в Одесі призначено одесита, що працював до цього в київській поліції. У Львів ми призначили киянина. І це – не образа місцевим кадрів, а швидкість тих процедур, які ми зробили. Можливо, в київській поліції є черкащани, що змогли б. Може, ні. Це рішення завжди ухвалюється дуже гнучко."У Львів ми призначили киянина. І це – не образа місцевим кадрів, а швидкість тих процедур, які ми зробили. Можливо, в київській поліції є черкащани, що змогли б. Може, ні. Це рішення завжди ухвалюється дуже гнучко. Черкаси – велике місто. Буде великий конкурс. Думаю, буде 1 до 20. Це говоритиме про якість. Зранку вже подали 400 анкет – це багато і це добре.

Про заробітну плату

Середня зарплата поліцейського буде близько 6 тисяч гривень. Зараз – 2 300. За ці кошти неможливо отримати чесного міліціонера. За 6 тисяч ми маємо різко збільшити вимоги й отримати чесного поліцейського. Для цього ми скорочуємо суттєво кількість людей у поліції. За 1,5 року ми скоротили близько 60 тисяч осіб. Це буде продовжуватись. Коли буде повністю нова структура: від служби охорони до кримінальної. Якщо хочемо отримати чесного поліцейського, який служить і захищає, а не карає і "кришує", у нього має бути адекватна зарплата. Поліцейський патрульний у Черкасах отримуватиме таку ж зарплату, як і поліцейський патрульний у Києві.

Про швидкість навчання

Київ, Одеса, Львів показали, що трьох місяців достатньо. У нас скрізь виходить, що від 60 до 80 % нових поліцейських – люди з вищою освітою. Це люди кваліфіковані, які швидко готуються. Ми просто перезаточуємо профіль. Тести направлені на те, щоб приваблювати мотивованих людей. Більшість поліцейських продовжать навчання.

Про "промахи" нових поліцейських

Позавчора ми були вимушені розпрощатися із поліцейським, щодо якого в Києві відкрито кримінальне провадження. Внутрішня служба поліція спіймала його на тому, що він, на жаль, на одному з ДТП поцупив шлем мотоцикліста, що впав, і намагався його продати. Серед тисяч людей таке буває. Але в цілому рівень "відсіву" нової патрульної поліції Києві за два місяці – 25 осіб із 2000. Це дуже хороший результат.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Нова поліція Черкас: головні заяви Авакова