Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині хочуть будувати річкові судна та відновити водне сполучення столиці з Чигирином
22 вересня 2015, 17:04 Друк

Про амбітний проект будівництва вітчизняних швидкохідних пасажирських суден для відновлення річкового транспорту говорили під час Інвестиційного форуму Черкащини.

Як розповів український підприємець у галузі сільського господарства, Герой України, генеральний директор сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», віце-президент Української зернової асоціації Олексій Вадатурський, їхня бізнес-структура придбала суднобудівний завод і інженери підприємства розробили проект нового українського річкового пасажирського корабля – пише Вчасно.

Зі слів Олексія Вадатурського це повністю вітчизняний проект, розроблений українськими інженерами і втілений буде українськими робітниками на українському заводі, із українських матеріалів і під українським прапором.

Новорозроблене річкове судно – катамаран, який рухатиметься по водним артеріям зі швидкістю 70-80 кілометрів на годину.

Нові кораблі, як запевнив Олексій Вадатурський, мають з’являтися вже в кінці наступного року.

Нині бізнес-структура спільно із відповідними державними службами працює над очищенням та поглибленням русла Дніпра.

– Ті, хто приватизували «Укррічфлот», розпродав швидкісні річкові пасажирські судна у Грецію та інші країни і вони досі возять пасажирів на грецькі острови, працюють на Дунаї. Тобто, вони на халяву забрали, украли в України річковий флот. Ми ж плануємо його відновити. Ми відновимо маршрути річкового пасажирського транспорт на Дніпрі. Першими запустимо маршрути Київ-Тарасова Гора та Київ-Чигирин, – розповів Олексій Вадатурський.

Як виявилось, свої плани щодо відновлення руху річкового транспорту по Дніпру він раніше обговорив із головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком.

– Справді, Олексій Вадатурський говорив про розвиток річкового транспорту на головній водній артерії України – річці Дніпро. Насамперед мова йде про те, що повинна бути державна програма по очищенню русла Дніпра. Нині Міністерство транспорту почало активно працювати у цьому напрямку, але бізнес хоче бачити позитивні зміни вже сьогодні. Ми готові сприяти бізнесу у цьому напрямку. Зокрема, готові надати необхідні земельні ділянки для розвитку даного бізнесу, і в першу чергу у Каневі, – зазначив Юрій Ткаченко.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині хочуть будувати річкові судна та відновити водне сполучення столиці з Чигирином