Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Якісні продукти, забезпечення формою та бойові виплати – на Черкащині обговорили проблеми оснащення бійців
30 вересня 2015, 09:15 Друк

Тему матеріального забезпечення бійців на передовій порушили лідери волонтерського руху Черкащини під час зустрічі з членом робочої групи Міністерства оборони України по взаємодії з волонтерами Олексієм Ліпіріді, яка відбулася 25 вересня в облдержадміністрації. 

За словами представника Міноборони, у держави є ресурси для забезпечення воїнів, які постійно направляють на передову, а з наступного року взагалі планують перейти на контрактну основу в Збройних Сил України.

У ході зустрічі учасники виокремили декілька проблемних питань, які є на часі. Зокрема, це матеріальне забезпечення бійців комплектами форми. Як повідомив Олексій Ліпіріді, від Міністерства оборони нещодавно на склади об’єднаних центрі зберігання надійшло 250 тисяч комплектів літньої польової форми для бійців. До кінця вересня всі воїни четвертої хвилі мобілізації мають отримати по комплекту. З жовтня і до кінця листопада форму мають видати мобілізованим 5 та 6 хвилі. Однак він визнає, що не всі солдати тої ж четвертої хвилі мобілізації отримали обіцяну форму, та радить звертатися до військового керівництва, аби вирішити це питання.

− Кожному бійцю за строк служби мають видати два комплекти одягу. Перший він отримує під час навчань, а другий уже на передовій. У майбутньому ми плануємо видавати обидва комплекти відразу, аби воїни не нарікали, що чогось не отримали, − говорить член робочої групи Міністерства оборони України по взаємодії з волонтерами Олексій Ліпіріді. – Неодноразово ми фіксували випадки, коли бійці отриману форму висилали, наприклад, "Новою Поштою" додому, а потім жалілися, що їх не забезпечують.

Ще однією проблемою є продовольче забезпечення солдат. Хоч Міноборони постійно проводить тендери на закупівлю продовольства, однак, визнає Олексій Ліпіріді, не завжди на передову потрапляють якісні продукти.

− Кожну отриману партію тої ж тушонки військові повинні перевіряти відразу ж після отримання. Якщо ж вона неналежної якості, то вони мають повне право відправляти її назад до постачальника і вимагати нову, − роз’яснює представник Міноборони.

Крім того, волонтери наполягають, що давно необхідно урізноманітнити продовольчий кошик для солдат, що розуміють і в Міноборони України. Тож уже з 1 січня почнуть діяти оновлені норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, над розробкою яких зараз працюють у Міністерстві оборони.

Як зауважив представник Міноборони, болючим для АТОвців лишається питання видачі бойових тисяч. Ці гроші отримати солдатам дуже складно, адже необхідно, щоб двосторонні бойові дії зафіксували у чотирьох інстанціях.

– Я за те, щоб відмінити бойові виплати, а натомість підняти заробітну плату до 10 тисяч. Також у майбутньому в Міноборони планують створити повністю контрактну армію. За два місяці ми вже уклали близько 10 тисяч контрактів, − розповідає Олексій Ліпіріді.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Якісні продукти, забезпечення формою та бойові виплати – на Черкащині обговорили проблеми оснащення бійців