Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринцям розповіли як утеплитися за державний кошт
30 вересня 2015, 10:13 Друк

Актуальне питання сьогодення - це питання енергетичної незалежності, і держава робить рішучі кроки зі створення максимально сприятливих умов щодо утеплення житлових будинків.

28 вересня в райдержадміністрації відбувся інформаційно-роз’яснювальний семінар на тему «Державна підтримка населення до впровадження енергоефективних заходів», ініціатором якого є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. 

Семінар організовано для ознайомлення з державними методами підтримки населення та донесення інформації про сучасне сертифіковане обладнання та технології, які доцільно використовувати для збереження тепла в оселях. 

Участь у семінарі взяли керуючий Чигиринським відділенням АТ «Ощадбанк» - Володимир Кейт, представник АБ «Укргазбанк» Богдан Литвин та представники провідних компаній: «Епіцентр» - Віталій Зоря, «Хенкель» - Олександр Хорошаєв, «Капарол» - Володимир Луценко і представники органів місцевого самоврядування, установ, організацій та громадськість району.

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Яковенко розповіла про механізми державної підтримки та засоби стимулювання до впровадження енергоефективних заходів, що дасть змогу створити комфортні умови для проживання та заощадити на оплаті комунальних послуг.

- Цей механізм працює, він простий, прозорий і доступний кожному. Згідно нього передбачається відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, - зауважила Олена Іванівна. 

- На сьогодні Урядом запроваджено державну програму утеплення. Нею передбачено (з державного бюджету) компенсацію для населення у розмірі від 20 до 40 % тіла кредиту на утеплення. І з жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% від тіла кредиту. Програма компенсації тіла кредиту на придбання «негазових» котлів показала велику позитивну динаміку. З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків.

- Передбачано такі розміри компенсації: 30% на енергоефективні матеріали для фізичних осіб на заходи в індивідуальних будинках або окремих квартирах; 40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи. Загалом, на реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

- На даний час компенсація здійснюється через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк», які беруть участь у даній програмі. В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсації для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі 70%, - зауважила доповідач. - Компенсація надається виключно на енергоефективне обладнання та матеріали. Планується, що цей перелік буде поступово розширюватись. Звертаю увагу, що роботи із впровадження цих заходів не підлягають відшкодуванню. 

Детально зупинилась Олена Яковенко на алгоритмі роботи державної програми утеплення:

– Громадянин (або ОСББ/ЖБК) звертається у державні банки за кредитом на утеплення. 

– Банк розглядає звернення, видає кредит та формує реєстр позичальників. 

– Ці реєстри формуються після подання банку документів (рахунки-фактури, акти виконаних робіт тощо), що підтверджують цільове використання коштів.

– Після чого ці реєстри надсилаються до Держенергоефективності, де протягом 5 днів проводиться їх перевірка на відповідність вимогам державної програми та здійснюється перерахунок коштів банкам. 

– Банки, в свою чергу, протягом 3 робочих днів, перераховують ці кошти на рахунки позичальників. (Звертаємо увагу, що для зарахування цих коштів не нараховуються жодні комісії!).

За кожен із трьох заходів: 1) придбання котла; 2) придбання енергоефективного обладнання та матеріалів фізичними особами; 3) придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ (ЖБК) отримати відшкодування можна лише 1 раз на бюджетний рік.

Докладну інформацію можна також дізнатись на гарячій лінії Держенергоефективності з телефоном (044-292-32-57) та у відділеннях кредитуючих банків. До впровадження програми активно долучаються як крупні мережеві продавці, так і невеликі виробники та продавці енергоефективного обладнання та матеріалів.

Присутні представники банків та провідних компаній, що впроваджують Державну програму розповіли про власні механізми підтримки населення, про сучасне сертифіковане обладнання та технології, які використовують для забезпечення збереження тепла в оселях.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринцям розповіли як утеплитися за державний кошт