Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Відсьогодні українці знатимуть власників нерухомого майна
07 жовтня 2015, 09:31 Друк

В Україні з 6 жовтня уряд відкриває Державний реєстр речових прав на нерухоме майно для вільного доступу.  

Відповідний держреєстр прав на нерухоме майно можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України, за допомогою "Кабінету електронних сервісів".   

Так, після реєстрації користувача в "Кабінеті електронних сервісів", інформація про нерухоме майно фізичних та юридичних осіб України буде надаватися не тільки щодо об'єкта нерухомого майна (будинку, будівлі, квартирі і так далі), але і щодо суб'єкту права, тобто власника цих об'єктів.  

Також ресстр містить інформацію про автомобілі громадян України. 

За словами міністра юстиції Павла Петренка, перш всього, дана ініціатива є антикорупційної і спрямована на відкриття даних про власність державних службовців. 

"Громадяни зможуть дізнатися, яка у держслужбовців є нерухомість. Це хороший антикорупційний контроль. В той же час - це ознака прозорості та відкритості нинішньої влади і того, що ми не боїмося спілкуватися з громадянським суспільством", - зазначає Петренко.

Верховна Рада прийняла відповідний закон в липні 2015 року. Закон відкриває доступ до відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція. Для отримання даних, в той же час, необхідно бути зареєстрованим користувачем та сплачувати відповідну послугу.

Джерело: Дзеркало тижня.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Відсьогодні українці знатимуть власників нерухомого майна