Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Ющенко у Черкасах розповідав про реформи, війну та манію Путіна
12 жовтня 2015, 17:45 Друк

Х-ті ювілейні Всеукраїнські історичні читання «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку»  розпочались  сьогодні, 12 жовтня, у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Почесним гостем заходу став третій Президент України Віктор Ющенко. У вітальному слові до наукової спільноти та студентства він пояснив чому так важливо сьогодні українцям переосмислювати власну історію – пише ГромЧе.

– Це дуже правильно, що ми повертаємося до нашої історії, що прагнемо дізнатися про мотиви та вчинки наших дідів та прадідів. Ми робимо це на святій землі – Черкащині, яка дала нам дуже багато великих постатей. Коли ми згадуємо епоху Хмельницького то, безумовно, говоримо про українську козацьку державу. І тому мені дещо ніяково коли ми святкуємо 24 роки незалежності. Та нам уже мінімум тисячу років! Ми породили таку світову європейську державну та європейську культуру! Але у нас вкрали наше ім’я, нашу церкву, нашу пам’ять. Натомість нам привезли чужих героїв – якихось Щорсів, Чапаєвих, Котовських, – відзначив Віктор Ющенко.

Поруч із цим, на його думку, українцям украй бракує власних національних героїв.

– Коли підписував Указ про присвоєння звання Героя України Степану Бандері, я знав що дві третини нації мене не зрозуміють. Я розумію, що це тонкий лід. І ще скільки сторінок є таких, що це буде специфічно прийнято. Але цим я хотів сказати, що в цих людях була та діяльність на відродження нашої суверенної держави. І це головне, що ми виділяємо коли говоримо про національних героїв, – пояснив третій Президент України.

Разом з тим Віктор Ющенко висловив і власну позицію щодо реформ в Україні та війни на Донбасі.

– Коли називають тридцять реформ як план дій сьогоднішнього дня, у мене складається враження, що ми мабуть не розуміємо пріоритету. Є три реформи які треба зробити сьогодні. Реформа перша – як перемогти путінського окупанта. Реформа друга – як перемогти путінського окупанта. Реформа третя – як перемогти Путіна. Коли у вашій хаті горять три кути не говоріть про конституційну реформу, про реформу медицини чи освіти…

Аби припинити війну на Донбасі, на думку Віктора Ющенка, українці використали ще не всі методи тиску на Росію. Зокрема, Україна мала б домагатися відповідальності за невиконання Будапештського меморандуму, коли Україні було гарантовано безпеку та незастосування проти неї будь-якої зброї у тому числі і з боку Росії.

– Це не війна за землю чи територію, як часто доводиться почути. Путіну потрібен простір, бо манія російського президента полягає у творенні власного геополітичного простору. І тому цей конфлікт не локальний, а саме геополітичний, – констатував Віктор Ющенко. – Коли мене питають: «А де завтра буде Путін?», я відповідаю, що мені це нецікаво. Бо це як мавпа з гранатою у зоопарку. Годі зрозуміти де вона буде завтра. Мене цікавить інше – а де завтра будемо ми.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Ющенко у Черкасах розповідав про реформи, війну та манію Путіна