Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Півтисячі гектарів на Чигиринщині можуть засадити горіхом
21 жовтня 2015, 14:35 Друк

Про це повідомив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, відповідаючи на питання видання Вчасно про перспективні варіанти розвитку для районів області. 

– Поки в перспективі для розвитку горіхівництва ми розглядаємо Чигиринський район. Там є майже 500 га землі, яка не використовується для сільськогосподарського виробництва. Саме ці ділянки й можуть бути використані для вирощування волоського горіха, – відзначив Юрій Ткаченко.

Нагадаємо, 9 жовтня у Чигирині відбувся Форум горіхівництва, ініційований головою Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталією Нетовкіною. Обласна влада підтримала проект створення горіхових садів на Чигиринщині. Для інших же районів області сьогодні розглядають різні варіанти.

– Але, звісно, в кожному районі є такі можливості. Наше завдання зараз – провести інвентаризацію та знайти такі землі. Звісно, в підприємців різні можливості: хтось готовий стартувати, щойно отримає земельну ділянку, хтось готовий вкласти свої кошти. А є і соціально незахищені, є наші герої, які повертаються із війни, є переселенці. От для них має бути інша пропозиція, діяти спеціальна програма підтримки. І тут найкращий вихід, на мою думку, – кооперативний рух: в одного трактор, в іншого – якийсь реманент, третій може залучити кошти. Як і в горіхівництві, кооперативний рух можливий у галузі молочарства та садівництва. Той грант, який ми отримали на розвиток багатофункціональних кооперативів, дає змогу навчати людей, проінструктувати, які саме документи необхідні для створення кооперативу. Ми плануємо цього та наступного року створити 50 нових кооперативів. Це дієвий механізм для створення робочих місць у селі, – пояснив очільник області. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Півтисячі гектарів на Чигиринщині можуть засадити горіхом