Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Практика замість теорії та наставники у ролі вчителів – на Чигиринщині може постати унікальна школа
28 жовтня 2015, 16:39 Друк

Музеї та лабораторії замість класів, практика замість теорії і наставники у ролі вчителів… Освітній заклад, що працюватиме на таких принципово нових засадах, створять на Чигиринщині за ініціативи громадської діячки Наталії Нетовкіної – пише ГромЧе.

Згідно проекту, у Чигиринському ліцеї навчатимуться діти віком від 12 років. Контингент складатимуть талановиті та обдаровані діти з усієї країни, а тому школа повинна мати і власний пансіон. Відтак, для реалізації проекту потрібні значні фінанси. Сьогодні розглядаються різні шляхи залучення коштів. Це може бути і підтримка меценатів, і кошти грантів та державних програм. 

Новий заклад обов’язково матиме програму безкоштовного навчання для дітей із малозабезпечених родин та для місцевих. Однак це поки що всі деталі, котрі експерти готові розкривати. Кажуть – у будь-якому разі, аналогів Чигиринському ліцею в Україні не буде.

– Основною ідеєю закладу має стати історична територія, як освітнє середовище. Для того щоб вивчати історію, наприклад, діти не повинні сидіти у класах. Вони можуть навчатися у музеях, історичних місцях. Натомість вивчення фізичних явищ та хімічних процесів значно ефективніше, якщо відбувається в наукових лабораторіях, – окреслює концепцію закладу, що має постати на Чигиринщині, президент Тьюторської асоціації України, міжнародний експерт з тьюторства, кандидата технічних наук Сергій Вєтров. 

Такий підхід, коли діти вчаться з практики а не тільки з книжок, довів свою ефективність  в освітніх закладах провідних країн світу. Голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталя Нетовкіна впевнена – українцям теж вже давно пора впроваджувати нові підходи до навчання аби еліта нації мала можливість здобувати гідну освіту в Україні, а не закордоном. 

Вперше проект Громадянського руху «За процвітання Черкащини» під робочою назвою «Чигиринський ліцей» було презентовано громадськості півроку тому під час Днів Чигиринщини в Мистецькому Арсеналі у столиці. Днями ж на Чигиринщині відбулося засідання групи експертів, які долучаються до роботи над проектом.

– Є таке відчуття що після першого пілотного етапу сюди стоятиме черга. Принаймні людей, які захочуть долучитися і працювати у проекті, – переконаний експерт з розвитку сільського зеленого туризму Петро Тесновський.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Практика замість теорії та наставники у ролі вчителів – на Чигиринщині може постати унікальна школа