Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Чигиринщині може постати перший в Україні музей дитини
30 листопада 2015, 10:46 Друк

Музей дитини може з’явитися у селі Суботові, що на Чигиринщині. Таку ідею прагнуть реалізувати науковці Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

– Музей дитини буде створений на основі спадщини Марка Федоровича Грушевського – близького родича відомого українського діяча Михайла Грушевського. Наприкінці 19 століття він був священником у Суботові. Окрім того, Марко Грушевський був першим українським етнографом, який дослідив дитинство як явище, – розповідає молодший науковий співробітник Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Олена Трощинська.

Досліджуючи українські традиції виховання, Марко Грушевський зібрав багато матеріалів, що стосувалися розвитку дитини – від народження аж до досягнення нею дівоцтва чи парубоцтва. 

– Крім того він збирав іграшки та забавки, якими гралися на той час українські діти. Більше 70 таких забавок він описав. На основі цих описів сьогодні ми маємо можливість відтворювати ці стародавні речі, – констатує Олена Трощинська

Колекція таких давніх забавлянок для дітей ляже в основу експозиції майбутнього музею. 

– Поруч з цим плануємо створити інтерактивну програму. У музеї діти зможуть грати у традиційні ігри з  використанням звичних для них матеріалів. Тут же вони зможуть випробувати і давні українські розваги, – ділиться деталями фахівець. – Музей також може стати центром проведення дитячих фестивалів. 

Нині проект готовий до реалізації, однак для того аби організувати такий музей украй бракує коштів. 

–  Сьогодні ми шукаємо партнерів, готових долучитися до цієї важливої справи відродження традицій національного виховання, – пояснює Олена Трощинська.

Джерело: ГромЧе.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Чигиринщині може постати перший в Україні музей дитини