Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринські науковці виявили сліди діяльності «чорних» археологів на узбережжі водосховища
11 січня 2016, 20:25 Друк

У грудні 2015 року співробітниками Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» було проведено обстеження узбережжя Кременчуцького водосховища на ділянці між с.Калантаєвим Світловодського району Кіровоградської області та захисною дамбою біля с.Стецівка Чигиринського району. 

В результаті обстеження берегової лінії було зібрано фрагменти різночасової кераміки: ліпної та кружальної, тонко - та товстостінної, чорного та сірого кольорів. Також було знайдено вироби із каменю та заліза.

Знахідки зустрічалися на відстані близько 50 метрів від берега, на піщаному дні водосховища. Вони утворювали скупчення у вигляді невеликих ланцюжків, можливо, це були залишки жител.

На всій досліджуваній території побережжя були виявлені викопані шурфи різної глибини. Нам залишається лише здогадуватися, що нелегальні копачі звідти дістали – скарб чи якусь випадкову дрібничку?.. На жаль, в останні роки дії «чорних» археологів в Україні стали масовими: грабують археологічні пам’ятки в значних масштабах, як варвари, і ця проблема залишається на сьогодні відкритою… 

Археологічні знахідки, які були виявлені під час польової розвідки пройдуть камеральну обробку і наукову атрибуцію та поповнять археологічну колекцію фондів заповідника. Про це нформують в НІКЗ «Чигирин».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринські науковці виявили сліди діяльності «чорних» археологів на узбережжі водосховища