Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Виставка «Холодний Яр» від 16-річного художника пробуджує інтерес до історії
15 січня 2016, 11:32 Друк

12 січня 2016 року у Черкасах відбулося відкриття першої персональної виставки юного 16-річного художника Віталія Купрі «Холодний яр». Виставку приурочено до 420-річчя від Дня народження українського гетьмана Богдана Хмельницького – повідомляють у Черкаському обласному художньому музеї.

Глибокий змістовий символізм мітить у собі сама назва виставки – «Холодний яр». Чигиринщина була одним із знаних центрів козацтва впродовж XVII – початку ХХ століття. Часи Хмельниччини з їх героїчним духом та непереборним прагнення до свободи заклали фундамент для боротьби наступним поколінням. Урочище Холодного яру було й центром гайдамацького руху і ядром Холодноярської республіки.

На думку юного художника, в цей тяжкий для нашої країни період потрібно відтворювати патріотично-традиційні символи духу народу. Апелюючи до народної картини «Козак Мамай», через емоційне забарвлення персонажів, Віталій у своїх роботах прагне показати колоритність українського козацтва. 

Роботи виконані в різних стилях: авангардизм, сюрреалізм, реалізм. Особливу увагу Віталій приділяє композиції в стилі народного живопису. Застосування різних технік та матеріалів також свідчить про творчий пошук юнака. Віталій Купрій ставить за мету пробудити серед поціновувачів сучасного мистецтва та громади міста зацікавленість до історії та культури українського народу, славного минулого наших предків.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Виставка «Холодний Яр» від 16-річного художника пробуджує інтерес до історії