Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Прокуратура звинуватила в корупції 59 посадовців області
20 січня 2016, 11:44 Друк

Органами прокуратури області протягом 2015 року до суду скеровано 52 обвинувальних акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях, з яких: 27 – за фактами отримання неправомірної вигоди, 14 – зловживання службовим становищем, 7 – привласнення або розтрата службовими особами майна та інші корупційні правопорушення.

У минулому році викрито злочинну діяльність 12 державних службовців, 4 посадових осіб місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, 3 податківців, 6 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права тощо.

Протягом 2015 року судами постановлено 25 обвинувальних вироків стосовно 30 осіб, з яких 6 осіб засуджено до позбавлення волі, 2 – до арешту, 13 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 9 осіб засуджено до штрафу.

Сума завданих кримінальними корупційними правопорушеннями збитків становить 1 037,9 тис. грн., з яких 730,3 тис. грн. відшкодовано.

Упродовж зазначеного періоду спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, з яких: 72 протоколи складено органами прокуратури, 12 – службою безпеки та 3 – органами внутрішніх справ.

За результатами розгляду протоколів судами до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 73 осіб, з яких 61 особу – за протоколами органів прокуратури, 10 – служби безпеки та 2 – органів внутрішніх справ.

Зокрема, до відповідальності притягнуто 4 державних службовців, 38 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 10 посадових осіб місцевого самоврядування, 2 податківців, 6 працівників кримінально-виконавчої служби, 7 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки та інших службовців.

Сума накладених штрафних санкцій становить близько 40 тис. грн. Діяльність прокуратури області у сфері запобігання корупції, як пріоритетний напрям, перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

Робота за вказаним напрямом триває – повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Прокуратура звинуватила в корупції 59 посадовців області