Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Хутір Буда вже дві доби відрізаний від цивілізації
20 січня 2016, 11:49 Друк

Хуртовини створили рекордні замети по всій Черкащині. Як відзвітували представники владних структур, у ці дні в області працювало, «не покладаючи ковшів», 200 одиниць комунальної техніки. Ще більше 300 було залучено з підприємств та приватних структур. 

Побачити хоча б одну з цих одиниць дві доби сподівалися на хуторі Буда. Тут місцеві жителі та працівники музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір» опинилися у справжній сніговій пастці.

– Села Грушківка, Медведівка, Мельники, а також шлях до Мотриного монастиря сумлінно прогорнули, а до хутора навіть ніхто не повернув, – розповідає власниця музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір» Леся Островська. – Щоб вивезти звідти працівників та довезти нашим місцевим бабусям хоча б хліба, довелося добиратися до хутора, озброївшись всюдиходом "Воля".

Та навіть всюдихід не осилив метрових заметів.

– Залишивши машину, більше кілометра пробиралася до хутора снігом, що сягав вище пояса. Звідти забрала вісьмох працівників і нарешті вивезла до Черкас, – відзначає Леся Островська. – Коли ж додзвонилася до відповідального за прибирання доріг Рябка Миколи Петровича і попросила допомоги, почула наступне: «Я відправив на хутір техніку, але зателефонували представники влади і наказали розвернутися, тому що є інші точки важливіші». Тож мені цікаво запитати у Володимира Клименка – невже жителі хутора Буда настільки незначимі, що не дали вказівку прогорнути полем дорогу два кілометри? Люди дві доби були відрізані від цивілізації. 

За словами Лесі Островської, попри те, що хутір Буда є популярним туристичним місцем, транспортне питання тут не вирішується роками. 

– Ще з часів Тулуба на Буду не ходить жоден приміський автобус. Жителі хутора неодноразово писали листи на ім’я губернатора Юрія Ткаченка і просили надати автобус хоча б два рази на тиждень! Та відповідь одна: «Автоперевізник Панченко вважає цей маршрут нерентабельним!». Так і дістаються місцеві жителі та весь персонал «Дикого хутора» вісім кілометрів від останньої зупинки то пішки, то на соняшнику уже більше п’яти років, – констатує Леся Островська. – До нас приїжджають захоплені туристи. Та і всі державні службовці полюбляють наголосити на тому, як шанують історію Холодноярщини. Та поруч з цим – повне бездоріжжя. Очевидно, що любов до Холодного Яру та холодноярців виявляється лише з трибун під час гучних виступів…

Джерело: ГромЧе.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Хутір Буда вже дві доби відрізаний від цивілізації