Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В обласному центрі від грипу померло четверо осіб
21 січня 2016, 15:32 Друк

У Черкасах зростає кількість хворих на грип. Якщо станом на вчора захворівших було 120 осіб, то сьогодні їхня кількість зросла до 786. Також у місті зафіксовано вже 4 летальні випадки від вірусу А (H1N1) (“свинячий грип”).

Про це у коментарі “Про все” повідомив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

– Підвищення кількості хворих свідчить про те, що певна кількість людей та дітей перебувала в інкубаційному періоді. Коли ми розриваємо ці контакти через школу, позашкільні гуртки, коли діти більше сидять вдома і менше контактують зі своїми однолітками, то, я сподіваюся, що до кінця тижня це призведе до зниження рівня захворюваності. Тому абсолютно логічно і правильно було ухвалено рішення на випередження ситуації (продовжити у школах канікули). І хоча за минулий день захворіло майже 300 дітей, госпіталізовано було усього сімох. Це означає, що немає надзвичайно серйозної картини по важкості стану хворих, – зазначив Олег Стадник.

За його словами, усього наразі у Черкасах зафіксовано чотири летальні випадки від вірусу А (H1N1) (“свинячий грип”).

– Ці випадки зафіксовано у пацієнтів, які лікувалися в інфекційній лікарні, які мали клінічну картину грипу і в яких, у тому числі секційно (тобто після патанатомічного розтину), було виявлено вірус грипу А (H1N1), – розповів головний лікар Черкас.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, найбільш ефективним препаратом, що діє на сам вірус і на його розмноження, є “Осельтамівір” (“Таміфлю”). Проте самостійно придбати ці ліки наразі неможливо, а запаси препарату у черкаських медичних закладах обмежені.

– Запаси цих ліків невеликі. Ми трохи отримали додатково з міністерства, але це крапля в морі. Самостійно придбати ці ліки неможливо, оскільки цей препарат відсутній у фармацептичній (аптечній) мережі взагалі. Йшли розмови про те, що Латвія допоможе і надасть як гуманітарну допомогу 2000 упаковок, але для нашої країни цього замало. Зараз ми вивчаємо можливість закупівлі швидких тестів для визначення наявності рівня вірусу грипу. Сподіваємося, що вони з’являться в Україні, – наголосив Стадник.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В обласному центрі від грипу померло четверо осіб