Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигирині покажуть давні реставровані ікони
10 лютого 2016, 16:19 Друк

Традиційно українцями ікона сприймається як святиня. З давніх часів вона займає чільне місце у храмах та в оселі кожної християнської сім’ї. Чисельні іконописні зображення стали, також, справжньою окрасою багатьох вітчизняних музейних колекцій. В фондовій збірці заповідника також сформувалась невелика за обсягом, але цікава за змістом та значима колекція переважно народних ікон ХVІІІ – поч. ХХ ст.ст.

На жаль, 70 років атеїстичної державної ідеології стали причиною не лише занепаду релігійного мистецтва, а і масового систематичного знищення вже існуючих сакральних пам’яток. Значна частина іконописних зображень надходить до музейних зібрань зі значними, часто непоправними втратами. Саме тому першочерговим завданням в процесі збереження таких пам’яток культурної спадщини є проведення негайних досліджень та консерваційно-реставраційних заходів.

Протягом 2015 року фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України Бичко Т.А., Когут Л.В., Костенко І.В. та Фроловою О.А. на базі ННДРЦУ було досліджено та відреставровано дев’ять ікон з фондів НІКЗ «Чигирин». Колектив заповідника висловлює щиру вдячність колегам, які відродили та повернули до життя наші святині. Адже саме це дасть можливість зберегти їх для наступних поколінь.

Найближчим часом відвідувачі заповідника зможуть ознайомитись з відродженими іконами на одній з тематичних виставок.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигирині покажуть давні реставровані ікони