Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигирин та см сіл району може підтопити навесні
17 лютого 2016, 12:19 Друк

Зважаючи на ймовірно велику кількість вологи, Черкаське регіональне управління водних ресурсів вже розпочало ретельну підготовку до весняної повені, аби забезпечити належні умови її пропуску, інформує Прочерк.

Управлінням затверджений План дій щодо підготовки пропуску льодоходу, повені та паводків, ведеться постійний аналіз та узагальнення інформації про гідрометеорологічну обстановку, хід формування та пропуску льодоходу, повені та паводків на водних об’єктах басейну Дніпра. Відділом водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки, аналітично-диспетчерською службою управління дотримується Регламент взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади у межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій. Виконаний ремонт і підготовка гідротехнічних споруд та об’єктів до пропуску високих вод, електротехнічною лабораторією проводяться лабораторні випробування та вимірювання електрообладнання на насосних станціях, оскільки  повінь – це додаткове навантаження на гідротехнічні споруди, гідромеханічне та електротехнічне обладнання, які працюють вже більше ніж півстоліття.

Комісія управління здійснила обстеження водогосподарських об’єктів, і на основі його матеріалів, розроблені першочергові заходи для забезпечення безаварійного пропуску весняної повені.

Зосереджений необхідний аварійний запас паливно-мастильних, кам’яних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, робочих інструментів тощо. Напоготові аварійні бригади та механізми, плавзасоби, автотранспорт, засоби зв’язку. На період пропуску повені і паводків встановлене цілодобове чергування відповідальних працівників.

На Кременчуцькому водосховищі у першій декаді лютого підтримуються рівні води в межах 78,8 – 78,9 мБС, які затверджені на засіданні Міжвідомчої комісії при Держводагентстві України.

Аналізуючи попередні роки під час проходження повені а також характер, інтенсивність і час проходження, можна зазначити, що за несприятливих погодних умов (значні опади у вигляді снігу, дощу) існує ймовірність затоплення чи  підтоплення заплавних земель р. Тясмин, а саме: сіл Черкаського району – Хацьки, Степанки, Бузуків, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка; сіл Смілянського району – Залевки, Малий Бузуків, Голов’ятино, Гуляй-городок; сіл Чигиринського району – Деменці, Зам’ятниця, Медведівка, Новоселиця, Суботів, Галаганівка, Стецівка та м. Чигирин.

Земельні ділянки в прибережній зоні Кременчуцького водосховища, які можуть бути підтоплені, розташовані в межах трьох великих масивів: у верхів’ї водосховища, на Вільшанському і Оболонському масивах,  з частковими підтопленнями сіл Канівського району – Келеберда, Сушки, Прохорівка, Пекарі та земельних угідь сіл Золотоніського району Бубнова Слобода, Матвіївка, а також земельні угіддя по заплаві р. Рось с. Хрещатик, садиби с. Межиріч. У верхів’ї водосховища землі затоплюються чи підтоплюються як при проходженні повені, так і за рахунок попусків Канівської ГЕС. Хвиля попусків по Дніпру простежується до самих Черкас, а по Росі до с. Гута Межирічська.

Цьогоріч весняне водопілля за максимальними рівнями і витратами води можна очікувати в межах середніх багаторічних показників. Отже, досягнення небезпечних відміток підтоплення річковими водами за нормальних умов сніготанення не очікується. Проте вчасно реагувати необхідно всім відомствам і службам, місцевій владі, адже попереду ще півтора місяці, за період яких можливі неочікувані зміни погодних умов.

За даними диспетчерської служби Черкаського регіонального управління водних ресурсів, у першій декаді лютого по створу Кременчуцької ГЕС проходить 551,8 м3/с, по створу Канівської ГЕС – 626,9 м3/с. станом на 28.01.2016 року вільний об’єм Кременчуцького водосховища (тобто об’єм води, який може вмістити водосховище) складає 4120,7 млн. м3.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигирин та см сіл району може підтопити навесні