Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Першоцвіти у холодноярських лісах охороняють «азовці»
22 березня 2016, 15:41 Друк

yar

Активісти Цивільного Корпусу «Азов» звернулися до місцевих мешканців та гостей Черкащини і зокрема Холодного Яру з Екологічним Маніфестом, покликаним захистити весняні первоцвіти.

Текст маніфесту цитує «Козацький край»:

«Останні кілька тижнів на ресурсах Черкаського Осередку з`являлись повідомлення про патрульні групи «азовців» у Холодноярських лісах. Від початку цвітіння підсніжників активісти Цивільного Корпусу разом з іншими екологічними активістами охороняють від масового винищення цей рідкісний вид.

На жаль, за останні роки популяція підсніжників значно скоротилась, а подекуди й зовсім зникла зі звичних ареалів зростання. У зв`язку з цим, у 2009 році рослину було занесено до Червоної книги. Причиною винищення цього виду, як і багатьох, вже нині неіснуючих, видів рослин стала людська жадоба до грошей. Плюючи на Закон та майбутнє прийдешніх поколінь, підприємці щороку приїздять до Холодного Яру за підсніжниками, тим самим поступово знищуючи унікальну популяцію.

Холодний Яр – особливе місце для України, особливе своєю історією, енергетикою, рослинним та тваринним світом. Це реліктовий масив, багатий на рідкісні види рослин. Зокрема, унікальним є і холодноярський ареал складчастого підсніжника. Щовесни, коли небувалих розмахів набирає торгівля першоцвітами, сюди приїздять бракон`єри, які знищують унікальне природне явище.

Внаслідок егоїстичного ставлення до природи, наші нащадки вже більше ніколи не побачать неймовірну кількість вимерлих рослин та тварин. У спадок прийдешнім поколінням ми не залишимо нічого крім екологічної катастрофи, якщо просто зараз не припинимо думати лише про  матеріальну вигоду!»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Першоцвіти у холодноярських лісах охороняють «азовці»