Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигирині згадували героїв, які рятували українців від наслідків Чорнобиля
27 квітня 2016, 11:19 Друк

1461678007 img 2464Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС вшанували у Чигирині 26 квітня.

– Звістка про Чорнобиль сколихнула тоді увесь світ, а його біль відгукнувся у серці кожного, назавжди залишаючи у пам’яті подвиг бійців з радіоактивним лихом. Страшна трагедія не обминула і жителів нашого району, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, – звернувся до присутніх перший заступник голови РДА Віктор Лисенко. – За покликом серця, вони у перші ж дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.

Підтримала його і голова районної ради Валентина Алєксєєвець, яка у своєму зверненні до учасників мітингу зауважує:

 - Масштаби цієї трагедії були б незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Більше 2 мільйонів 300 тисяч людей вважаються сьогодні постраждалими від вибуху на ЧАЕС. Майже 10 відсотків території зазнали прямого радіаційного ураження і сотні тисяч людей, яким довелося покинути рідні оселі і переїхати в інші місця. У нашому районі сьогодні проживає 301 учасник ліквідації аварії, 125 переселенців, які більше ніколи не повернуться в свої домівки, в той дивовижний край – українське Полісся. І в ці дні наш святий обов’язок згадати всіх тих, хто став тоді на шляху смертельної радіації.

1461677950 img 2450З нагоди 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції були нагороджені подяками та грамотами. 

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих героїв-рятівників, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигирині згадували героїв, які рятували українців від наслідків Чорнобиля