Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринці розповіли що зробили в районі завдяки підтримці Європи
04 травня 2016, 13:20 Друк

1461935720 img 2547Студенти Черкаського державного технологічного університету відвідали Чигиринщину 28 квітня аби на власні очі побачити проекти, що впроваджуються в районі завдяки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 

Гості побували в селах Боровиця та с.Трушівці, де змогли ознайомитись з досягненнями громад реалізованих в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Сільські активісти поділилися досвідом впровадження громадських ініціатив.

Члени ГО «Родина» (с. Боровиця) розповіли про становлення, розвиток організації громади, про успіхи і складнощі у вирішенні нагальних місцевих проблем, а також, як працювали над реалізацією двох проектів з реконструкції котельні школи на твердому паливі з встановленням енергоефективних котлів та заміною вікон і дверей спортивного залу в школі.

 Особливу увагу зосереджено на аналізі проблем територіальних громад та визначенні найбільш пріоритетних задля їх першочергового вирішення.

 - Кожен із нас знає, що найголовніше в житті будь-якої людини - це здоров’я. Тому саме для вирішення проблеми оновлення обладнання амбулаторії і згуртувалися активні жителі села. Ми просто не могли бути осторонь цього. Адже дорогу долає той, хто нею йде. Завдяки спільних зусиль громади села Трушівці нам вдалося втілити в життя проект з покращення надання медичних послуг. Як результат, маємо в амбулаторії оновлений стоматологічний кабінет з сучасною установкою та рентгенапаратом, – стверджує керівник ГО «Трушівці» Тетяна Вдовенко.

 Навчальний візит завершився ознайомленням студентів з роботою районного ресурсного центру розвитку громад при Чигиринській районній державній адміністрації.

 - Проект надає матеріальну допомогу тим, хто її найбільше потребує. Існують критерії, за якими відбувається відбір громадських організацій для участі у проекті. Також головним є те, що громаді дається право самостійно визначати найактуальніші проблеми та шляхи їх вирішення. Відповідно, люди, відчувши відповідальність за власні вчинки, роблять все можливе аби розв’язати важливі для своїх населених пунктів питання. В районі 4 громади приймають участь у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ». На сьогодні їм вдалося мобілізувати кошти членів територіальної громади-учасника проекту, вони отримали грантові кошти, співфінансування з боку обласного, районного та сільських бюджетів, - зазначила Олена Яковенко, координатор Чигиринського ресурсного центру громад.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринці розповіли що зробили в районі завдяки підтримці Європи