Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Сучасний іконописець відтворив "гайдамацьку" ікону холодноярського монастиря
08 червня 2016, 16:37 Друк

56540Сучасний іконописець Юрій Нікітін намалював "гайдамацьку" ікону, відтворивши сюжет колись знищеної більшовиками ікони, яка була у Мотриному монастирі на Черкащині.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" пише автор ідеї відтворення ікони з цим сюжетом, Андрій Ковальов: "Український національно-визвольний іконопис. Образ Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, який через отця-архімандрита Мельхіседека Значко-Яворського благословляє гайдамаків-лицарів землі української на боротьбу за віру православну і рідну землю, за народ. За свідченнями істориків, така подія мала місце, коли намісник Троїцького (Мотронинського) монастиря у Холодному Яру освятив зброю і благословив гайдамаків на визвольну боротьбу. За свідченнями Юрія Горліса-Горського, ікона з таким сюжетом була у Мотронинському монастирі на Черкащині, поки її не знищили москалі…"

Фундатор ікони – Ростислав Мартинюк. На даний час ікона перебуває у приватній колекції.

Раніше Юрій Нікітін вже прославився тим, що малюючи картину на честь перемоги над московитами під Оршею, серед середньовічних воїнів українсько-білорусько-польсько-литовського війська зобразив сучасну очільницю Литви – президента Далю Грібаускайте. Також у ЗМІ потрапляла інформація про те, що в окупованому Криму патріоти досі надійно переховують портрет кримськотатарського хана Давлет-Герая, який спалив Москву під час переможного походу 1571 року. Портрет цей теж виконаний Юрієм Нікітіним.

Відновлення загубленої ікони за збереженим у описах сюжетом – вже не перше в біографії Нікітіна. У ХІХ ст. в журналі "Київська старовина" повідомлялось про іконостас козацької доби, в якому архангели Гавриїл та Михаїл були зображені у вигляді запорожців. Один з них – навіть у смушковій шапці. Ці ікони не збереглись. Але коли Юрій Нікітін дізнався про це, йому захотілося відтворити ікону – і він зробив це…

Джерело: Всеукраїнська незалежна суспільно-громадська газета "Козацький край"


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Сучасний іконописець відтворив "гайдамацьку" ікону холодноярського монастиря